Укрзалізниця 11 листопада оголосила продаж квитків на черговий дитячий купейний вагон, який курсуватиме в складі поїзда №17/18 Харків – Ужгород з 19 листопада. Вагони такого типу оснащені таким чином, щоб бути максимально комфортними для найменших пасажирів віком від 0 до 8 років та їх батьків.
“Всередині вагона на дітей чекатимуть бізіборди з рухомими елементами, навчально-розважальні матеріали, інтерактивні ігри, пізнавальні завдання та спеціально розроблені тематичні купе. Провідниками у цей захопливий світ подорожей стали вже відомі та улюблені Іскорки суперсил. Для безпеки передбачені манеж для найменших пасажирів, збільшений обмежувач верхньої полиці з протиударною накладкою та дитячі поручні з м’якою оббивкою для безпечного пересування”, – йдеться в повідомленні Укрзалізниці.
Квитки у цей вагон можна придбати виключно в застосунку Укрзалізниці, де він має окреме маркування. При цьому діти до 5 років включно подорожують поїздами Укрзалізниці безкоштовно і не потребують окремого квитка.
Розробка та впровадження проєкту були здійснені у співпраці з ЮНІСЕФ Україна та за фінансової підтримки уряду Бельгії.
Що відомо про дитячі вагони Укрзалізниці
8 серпня Укрзалізниця у партнерстві з ЮНІСЕФ відправила в перший рейс дитячий вагон. Він вирушив за одним із найдовших та найпопулярніших маршрутів Харків – Ясіня у складі поїзда №15/16.
- У коридорі вагона з’явилися інтерактивні плакати, бізіборди з рухомими елементами та дитячі поручні з м’якою оббивкою для безпечного пересування.
- Кожне купе легко розрізнятиметься дитиною, оскільки вони марковані «Іскорками суперсил» – персонажами лялькового театру, розробленими Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
- У кожному купе є навчально-розважальні матеріали, інструкції для руханки, настільна гра та манеж для найменших пасажирів, а також збільшений обмежувач верхньої полиці з протиударною накладкою.
- Вбиральня оснащена додатковими гігієнічними засобами, сповивальним столиком та спеціальними дитячими накладками на унітаз.
В Укрзалізниці зауважили, що при оформленні дитячого вагона використано матеріали з платформи розвитку дошкільнят «НУМО», створеної командою експертів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Міністерства освіти та науки України.