Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила постанову щодо встановлення тарифу на передачу електроенергії на 2025 рік на рівні 665,26 грн/МВт-год. Це на 25,8% більше за тариф на поточний рік. Про це повідомили у пресслужбі НКРЕКП.
Окремий тариф на передачу електроенергії для зеленої металургії пропонують встановити на рівні 352,73 грн/МВт-год. Причини підвищення тарифу: зменшення обсягів виробництва та передачі електроенергії, збільшення компенсацій на технологічні витрати, зарплат в «Укренерго», кредитних виплат та витрат на спецобов’язки для розрахунків з ВДЕ-генерацією. Враховані також інфляція та зростання курсу валют.
Згідно з розрахунками «Укренерго», обсяг передачі електроенергії у 2025 році прогнозується на рівні 98 651 млн кВт-год. Витрати на виконання спеціальних обов’язків на 2025 рік прогнозуються на рівні 30 млрд грн. Прогнозовані витрати на зменшення навантаження виробників зеленої електроенергії – 632 млн грн грн.
“Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2025 року, але не раніше дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”, – вказується у тексті документа.
Тарифи НЕК «Укренерго» на 2024 рік
12 грудня 2023 року Укренерго повідомило про новий тариф на послугу з передачі електроенергії – 528,57 грн/МВт-год, на послугу диспетчерського управління -104,57 грн/МВт-год. Вказувалось, що тариф на передачу – транспортування електрики магістральними мережами є основним джерелом покриття витрат на виконання обов’язків, покладених на «Укренерго» державою (ПСО). Зміна тарифів НЕК «Укренерго» не впливає на тарифи для населення. Ціна на електрику для побутових споживачів не зміниться через збільшення тарифів компанії.
Тарифи на передачу і диспетчеризацію «Укренерго» будуть на 9% більше кожен. Але плата за передачу електроенергії та диспетчеризацію є лише однією зі складових кінцевої ціни електроенергії для бізнесу та промисловості. У порівнянні з іншими складовими – вартістю виробленої електростанціями енергії, платою за послуги розподілу та постачання, сплатою ПДВ, вона є незначною.
“Тому зміна тарифів «Укренерго» немає суттєвого впливу на зростання кінцевої ціни на електроенергію для бізнесу та промисловості. Ефект від зміни тарифів «Укренерго» на кінцеву ціну електроенергії для бізнесу та промисловості буде не більше 1-2% або 0,10 грн/кВт-год”, – вказували в Укренерго.