Жінки влаштували скандал, коли дізналися про нововведення політиків

В Японії пропонують заборонити жінкам виходити заміж після 25 років. Горе-політики пішли ще далі й запропонували з настанням 30-річного віку видаляти жінкам матку. Виступаючи в Нагої засновник і лідер японської консервативної партії Наокі Хякута дослівно заявив, що жінкам “будуть видаляти матку, коли їм виповниться 30 років”. Це обурило суспільство, після чого політик просив вибачення за сказане, пише Thestar.com. 

Між іншим, Хякута також говорив, що жінкам не варто відвідувати університети з 18 років, натомість вони “повинні зосередити свої зусилля на народженні дітей”. Коментарі Хякути на його каналі в YouTube викликали негайну та сильну реакцію японців, зокрема жінок. Після цього політик сказав, що це було лише “гіпотетичною ідеєю”, адже він ще й письменник-романіст, в реальності він цю ідею нібито не підтримував.

Він додав, що сформулював ці ідеї як “науково-фантастичну сюжетну лінію”, щоб допомогти зупинити падіння народжуваності в Японії. Політик також визнав, що такі висловлювання виглядали надзвичайно різкими. Насправді ж він буцімто не виступає за такі кроки проти жінок.

“Я не можу заперечувати, що вирази були надто жорсткими. Прошу вибачення у тих, кого образив”, – вибачився Хякута у своєму акаунті X.

Однопартійці політика оцінили його слова як недоречні, втім вони також вважають, що соціальна політика має бути направлена на те, аби пояснювати жінкам, що народження дітей має часові обмеження. Японська авторка книги про гендерні питання, сказала, що вона не може повірити, що японський політик взагалі сказав таке. 

“Я сприймаю ці коментарі лише як заклик до насильства щодо жінок”, – висловилася письменниця.

Консервативну партію Японії створили восени минулого року. Вона отримала три місця на виборах до Палати представників 27 жовтня і виконала умови, щоб стати національною політичною партією, забезпечивши понад 2% голосів, поданих у всіх 11 блоках пропорційного представництва.

Хякута й раніше викликав суперечки, наприклад, стверджуючи, що різанини в Нанкіні в 1937 році не було і характеризував повітряні нальоти американських військ на Японію під час Другої світової війни як “геноцид”.

Джерело