На Чернігівщині депутатка налагодила схему уникнення призову для ухилянтів

Служба безпеки України разом з Національною поліцією затримали депутатку міської ради на Чернігівщині. Вона “допомагала” військовозобов’язаним зараховуватись до місцевого навчального закладу. Через це чоловіки отримували право на відстрочку від призову на військову службу. 

Контррозвідка виявила, що жінка сприяла незаконному зарахуванню осіб мобілізаційного віку до місцевого коледжу, повідомляють в Службі безпеки. У такий спосіб, громадяни отримували можливість уникнути призову як здобувачі передвищої фахової освіти. Слідчі повідомили їй про підозру. Тепер їй загрожує до 10 років позбавлення волі. Комплексні заходи провели співробітники СБУ у Чернігівській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Чернігівської облпрокуратури.

СБУ затримали депутатку на Чернігівщині. Фото: Служба безпеки України

Напередодні правоохоронці викрили та припинили діяльність незаконних схем, за допомогою яких військовозобов’язані ухилялись від призову на військову службу й виїжджали за кордон. У результаті правоохоронних дій, ліквідація відбулась у пʼяти областях України. Серед затриманих є співробітники територіальних центрів комплектування та представники благодійних волонтерських організацій. 

СБУ та Нацполіція продовжують викривати незаконні схеми

Нещодавно поліціянти за підтримки спецпризначенців КОРД викрили у Закарпатській області рекетирів. Банда знаходилась під прикриттям місцевих кримінальних авторитетів. Зловмисники з Мукачева вимагали від потерпілого 12 тис. доларів США (496 тис. гривень) за сплату неіснуючого боргу. Зловмисники погрожували місцевому мешканцю під час телефонних розмов та особистих зустрічей. Під час останньої зустрічі з потерпілим вони застосували фізичне насилля проти нього. Рекетирам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На Одещині правоохоронці затримали групу шахраїв, яка видавала себе за працівників територіального центра комплектування. Зловмисники вимагали від призовників гроші, погрожуючи їм примусовою доставкою до ТЦК. За одне “патрулювання” вони заробляли від 40 тисяч гривень. Під час “затримань” шахраї використовували фізичне та психологічне насилля. Один із фігурантів – колишній працівник міліції, який після служби був обвинувачений у кількох кримінальних провадженнях.

 

 

Джерело