Посол РФ при ООН Геннадій Гатілов зробив неочікувану заяву. Він наголосив, що Росія “відкрита до будь-яких мирних переговорів” щодо війни в Україні. Але є одна умова, вона ключова у цьому процесі. Їх має почати новообраний президент США Дональд Трамп.
Про це Гатілов розповів 14 листопада, пише видання Reuters. За його словами, у Москві не бачать перепонів, щоб вислухати пропозиції щодо припинення війни в Україні. Але всі “мирні плани Трампа” обов’язково мають враховувати всі “реалії російських досягнень”.
“Трамп пообіцяв розв’язати українську кризу за одну ніч. Гаразд, нехай спробує. Але ми люди реалістичні і, звичайно, розуміємо, що цього ніколи не станеться. Але якщо він почне або запропонує щось, щоб розпочати політичний процес, ми будемо тільки раді”, — стверджує представник РФ в ООН.
Він описав положення України, як невідне, та відзначив швидке просування армії РФ на фронті, наголосивши, що росіяни наразі контролюють майже п’яту частину території України. Гатілов додав, що попри відновлення діалогу між Москвою та Вашингтоном, значного перезавантаження відносин між країнами не очікує.
“Політична еліта США, незалежно від внутрішніх змін, стабільно дотримується позиції стримування Москви. Ця орієнтація глибоко вкорінена, і зміна адміністрації мало що змінює”, — пояснив він.
Мирні переговори щодо війни в Україні
Все частіше почали лунати заяви щодо мирних переговорів. Особливо вони посилились після того, як Дональд Трамп виграв вибори президента США. В Україні також не уникають обговорення цього питання, але заявляють, що мова про мир, а не про капітуляцію. Тобто він можливий лише за умови виведення військ РФ з території України.
Тим часом Росія нібито прагне до врегулювання конфлікту проти України і готова шукати та йти на розумні компроміси. При цьому жодні формати та переговори з Києвом зараз не відбуваються. Москва диктує, що підсумок будь-яких перемовин має бути вигідним саме РФ.
Обраний президентом США Дональд Трамп може запропонувати Україні подальші постачання зброї в обмін на заморожування війни. Стабільність на всій лінії зіткнення, за задумом американської адміністрації, забезпечуватимуть американські війська. А ось процес вступу України до НАТО, як і війна, буде “заморожений”.