У Київраді розставили пріоритети у реконструкції об’єктів гідротехнічної та паркової інфраструктури. Так, на порятунок річки Либідь депутати планують витратити лише 100 тисяч гривень. Водночас, на реконструкцію та благоустрій чергового парку витратять аж 10 мільйонів. Ще 2 млн грн. передадуть на будівництво Центру захисту тварин на Дарниці.
Цифри витрат, що заплановані Департаментом захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, Інформатор розшукав у проєкті бюджету на 2025 рік. Так, на порятунок річки Либідь заплановано витратити лише 100 тисяч гривень – у проєкті цей пункт звучить, як “реконструкція гідротехнічних споруд з відновленням екологічного та санітарно-гігієнічного стану річки Либідь”. Загалом проєкт надзвичайно дороговартісний – він коштуватиме 2,231 млрд грн, відтак, 100 тис грн дозволять реалізувати його лише 1,2% від запланованих обсягів (при цьому, показово, що завершити реконструкцію запланували вже на 2028 рік).
Проте того ж, 2025, року заплановано провести реконструкцію та благоустрій парку “Орлятко” у Солом’янському районі Києва. На це з міського бюджету запланували виділити 10 млн грн, що дозволить довести загальну готовність проєкту до 86,5%. Також у проєкті бюджету розписані витрати на будівництво Центру захисту тварин на вул. Автопарковій у Дарницькому районі (2 млн грн дозволять довести об’єкт до 41,3% готовності), та збудувати насосну станцію на озері “Вирлиця” разом з технічним водопроводом для поливу газонів та дерев на Дарниці за 3,726 млн грн (цей об’єкт здадуть за рік повноцінно).
Зазначимо, що скандал з річкою Либідь у Києві вибухнув влітку, коли Київрада проголосувала за детальний план території, згідно з яким річку планують закрити у бетонний колектор під залізничним шосе і облаштувати дорогу на місці річки. Втім, киян такі плани збурили: лише за 2 дні на сайті міськради набрала голоси петиція з вимогою заборонити закривати річки у колектори.
Зрештою, міській владі довелося виправдовуватися – мовляв, про “колектор” не йшлося. А русло річки у Солом’янському, Голосіївському та Шевченківському районах Києва планують обстежити та розчистити. Роботи замовило КП “Плесо” 10 жовтня 2024 року, і вони оцінені у понад 62 млн грн.
Як внесли проєкт бюджету до Київради і скільки триватимуть узгодження та консультації
Нагадаємо, у четвер, 14 листопада 2024-го Інформатор писав, що до Київської міськради нарешті внесли проєкт бюджету на 2025 рік. З особливо цікавого: суми на утримання міської влади знову зросли (що й не дивно, враховуючи рівень інфляції у країні загалом). Та все ж деякі витрати виглядають гротескними, а деякі – навіть дивними: так, заплановано витратити загалом близько 8 млрд грн на “регулювання цін на послуги” міського транспорту, включаючи метро, автобуси та наземний електротранспорт.
Також ми повідомляли, що з приводу бюджету Києва на 2025 рік приблизно з кінця жовтня вже почалися консультації з депутатськими фракціями, кожна з яких пропонує свої зміни до головного фінансового документу столиці. В цілому ж голосування за бюджет очікується в грудні.