Десятки тисяч військовозобов’язаних втратили бронь: перші результати аудиту критичних підприємств

Українські військовозобов’язані особи масово втратили бронювання від мобілізації після проведеного аудиту критичних підприємств. Йдеться про десятки тисяч громадян. Водночас ті, хто бронь зберегли, мають пройти повторну перевірку.

Такими є перші результати масштабного аудиту підприємств, що проводився до 15 листопада і, відповідно, вже завершився. Загалом, статус “критично важливих” втратили близько 10% підприємств, пише NV з посиланням на джерела.

У виданні зазначають, що представників ТЦК тепер включать до комісії, що визначають статус критичності підприємства. Як і раніше, статус критичного великим підприємствам надаватиме Мінекономіки, енергетичним – Міненергетики, ВПК – Міноборони.

А малому та середньому бізнесу – ОВА, але тепер у складі відповідних комісій з’являться представники ТЦК. Кількість заброньованих зараз сягає приблизно 1 мільйона людей.

Відомо, що бронювання від мобілізації втратили десятки тисяч громадян. А ті, хто зберіг цей статус, мають повторно пройти перевірку. 

Економічне бронювання було на паузі

Уряд 8 жовтня ухвалив протокольне рішення, яким частково зупинив дію критеріїв для бронювання до 15 листопада 2024 року. Відповідний витяг з протоколу опублікувало The Page. Так, можливість надалі визначати критичні підприємства та громадські організації поки залишиться у міністерств, але буди зупинене для інших суб’єктів.

Це сталося через те, що Зеленський обурився, дізнавшись про актуальну кількість заброньованих. Їхня кількість досягла 1,5 мільйона осіб, заявила 9 жовтня Економічна правда.

До 15 листопада в Україні мають провести аудит “критичних” підприємств, які отримали такий статус від органів місцевого самоврядування. До комісії мають включити військових. Якщо підприємство виявиться “не критичним для держави”, то бронювання переглянуть.

Наразі можуть бути заброньованими працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном. У кожному підприємство число заброньованих співробітників не має сягати 50% від кількості всіх працевлаштованих військовозобов’язаних.

Джерело