Охоронець Тищенка погодився свідчити проти нардепа

Охоронець народного депутата Миколи Тищенка Костянтин Цубера, який разом із ним проходить у справі про напад на військового у Дніпрі, уклав угоду зі слідством. Фактично, він зобов’язався свідчити проти Тищенка. І таким чином, отримує умовний строк. 

Ця інформація міститься у рішенні суду від 13 листопада. Вироком суду встановлено, що Цубера визнав свою провину за статтями про незаконне позбавлення волі (ч. 2 ст. 146 КК України) і катування (ч. 2 ст. 127) людини.

7 листопада Цубера підписав угоду про визнання вини та зобов’язався співпрацювати зі слідством, надаючи викривальні свідчення, зокрема проти народного депутата Тищенка. Суд призначив йому 5 років позбавлення волі, але, враховуючи угоду, звільнив від реального відбування покарання, встановивши іспитовий строк на 2 роки. Це означає, що охоронець уникне тюрми, якщо протягом цього часу не порушить закон. Додатково, Цубера зобов’язаний:

  • регулярно з’являтися для реєстрації до органу нагляду;
  • повідомляти про зміну місця проживання, роботи чи навчання;
  • не виїжджати за межі України без дозволу.

Також суд стягнув з нього 6058 гривень на проведення судових експертиз. Після рішення Цубера звільнили з СІЗО.

Деталі справи

У червні в центрі Дніпра стався конфлікт за участю чоловіка у цивільному – Дмитра Павлова (відомим за позивний “Син”), ветерана спецпідрозділу ГУР МО Kraken, та групи людей у формі й балаклавах. Інцидент трапився у присутності дитини, яка перебувала у візку поруч із Павловим.

Telegram-канали повідомляли, що нападниками були охоронці депутата Тищенка. Натомість сам Тищенко заявив, що Павлов нібито напав на слідчого, який працював під час обшуку на шахрайській ботофермі, та спробував утекти.

Поліція повідомила, що невідомі в балаклавах завдали тілесних ушкоджень 33-річному чоловікові та незаконно його утримували. Про напад на слідчого поліція не згадувала. Тищенку оголошено підозру за незаконне позбавлення волі (ч. 2 ст. 146 КК України). У разі доведення провини йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

У червні суд відправив Тищенка та його охоронця під цілодобовий домашній арешт. Адвокати депутата називали підозру безпідставною, а обраний запобіжний захід – таким, що може ускладнити роботу парламенту через нестачу голосів. Напередодні скандальному нардепу продовжили запобіжний захід, він продовжить знаходитись під цілодобовим домашнім арештом.

Джерело