Київська область отримала від благодійників 24 модульні котельні для закладів соціальної сфери. Вони незамінні для вирішення проблем опалення в умовах відсутності електрики або перебоїв із газопостачанням. Загальна потужність установок становить 11,3 МВт.
Про важливе напередодні зими придбання повідомила Київська обласна військова адміністрація. Котельні, що отримають громади, мають різну потужність: мінімальна – 200 кВт, максимальна – 1000 кВт. Вони призначені для обігріву передусім соціальної сфери – учбових закладів, дитячих садків, лікарень.
Так, Баришівська громада вже отримала котельню потужністю 200 кВт, яку передали для обігріву школи, і вона повністю забезпечуватиме потреби навчального закладу. Але завдяки тому, що мобільні котельні швидко переміщуються та встановлюються, їх використовуватимуть і як джерело теплопостачання для житлових будинків. Особливо у тих населених пунктах, де централізована система опалення зазнала руйнування внаслідок бойових дій.
Вартість 24 мобільних котелень, які до кінця поточного року отримають територіальні громади Київської області, становить 5 мільйонів євро, профінансувала допомогу компанія Coca-Cola HBC Ukraine. Обладнання працює на природному газі, але для його роботи можна використовувати й дизельне паливо. Котельні повністю автономні, не споживають електричну енергію зовнішніх джерел, оскільки оснащені автономним джерелом електропостачання – дизель-генератором. До того ж, вони швидко вводяться в експлуатацію і є незамінними в якості джерела тимчасового та постійного теплопостачання.
Як Київщина готується до зимових холодів та знеструмлень
Як повідомляв Інформатор, у Вишневому закупають ще одну потужну когенераційну установку та готуються підімкнути її до системи, щоб містяни отримували одночасно тепло та електричну енергію. Вона знизить бюджетні витрати на електрику, підвищить гарантії для теплопостачання громади та створить можливість для генерації додаткових обсягів енергії для потреб населення. Повідомляється, що новітня установка матиме потужність 1,5 МВт, а коштуватиме вона приблизно 6,7 млн грн.
Також Інформатор писав про те, що у листопаді 2024 року в Обухові планують встановити когенераційну установку, що має забезпечити мешканців світлом та теплом у разі блекаутів, адже вона одночасно виробляє електричну та теплову енергію. Для міста це важливий крок у забезпеченні енергонезалежності, зробити який дозволила допомога міжнародних благодійників. Наразі комунальне підприємство “Обухіврайтепломережа” має прийняти на баланс когенераційну установку та забезпечити умови для її експлуатації.