У Чернівецькій області прикордонники звинуватили заброньованого чоловіка у спробі втечі за кордон – що вирішив суд

Прикордонники зупинили чоловіка на відстані 23 кілометрів від лінії державного кордону України за спробу незаконного перетину. На нього склали адміністративний протокол, але він відкидає звинувачення, бо є активним учасником військово-промислового комплексу та має офіційне бронювання від мобілізації. Про це йдеться у рішенні Хотинського районного суду Чернівецької області, опублікованому 28 жовтня 2024 року.

Відносно чоловіка складено протокол про адміністративне правопорушення від 17 жовтня 2024 року, відповідно до якого він був помічений прикордонним нарядом, на території Хотинської ОТГ Дністровського району Чернівецької області, на околиці населеного пункту Атаки, на відстані 23 км від лінії державного кордону України за спробу незаконного перетину державного кордону поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон України. Громадянин порушив вимоги ст. 9,12 Закону України «Про Державний кордон України» від 04.11.1991 року, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

На судове засідання 25.10.2024 року чоловік не з’явився. Однак на адресу суду надіслав заперечення на протокол про адміністративне правопорушення, в якому просить суд закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, у зв’язку з відсутності події та складу адміністративного правопорушення. В обґрунтування зазначив, що не мав жодного наміру перетинати державний кордон України, а планував поїздку для відпочинку в межах України, а саме до м. Чернівці та згодом до м. Верховина. Цю інформацію підтверджує офіційне бронювання в готелях зазначених міст (копії додаються). Працівник Державної прикордонної служби, який складав адміністративний протокол, не надав йому копію протоколу, а лише дозволив зробити фото однієї сторінки, чим порушив процедуру складання адміністративних документів відповідно до законодавства України. Це порушення є підставою для визнання протоколу недійсним. Населений пункт, у якому було складено протокол, а саме околиця населеного пункту Атаки розташований на відстані більше ніж 30 км від державного кордону України. Це також вказує на те, що його дії не мали на меті перетин кордону. Працівник ДПСУ мав лише припущення, що він рухався в бік кордону без конкретних доказів його наміру незаконно його перетнути, це можна вважати недостатнім для притягнення до адміністративної відповідальності. Він є активним учасником військово-промислового комплексу України та має офіційне бронювання від мобілізації й зважаючи на його та обов’язки, не має жодних підстав покидати країну. 

Яке покарання обрав суд? 

Суд закрив провадження по адміністративній справі відносно чоловіка на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України. В його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

Джерело