Це завершення пішохідного маршруту: секретар Київради пояснив, нащо на Старокиївській горі підземний паркінг

У Київраді пояснили, що саме хочуть зробити на Старокиївській горі. Саме там, у історичній зоні, нагадаємо, планують створити підземний паркінг на 320 автівок, що сколихнуло столичну громадськість. Місцина, де депутати можуть дозволити звести комерційні споруди вже 21 листопада, є охоронюваною зоною ЮНЕСКО, крім того, звідти, де-факто, почався давній Київ.

Із поясненнями про забудову Старокиївської гори виступив секретар Київради Володимир Бондаренко. Він пояснив необхідність робіт там завершенням “великого пішохідного туристичного маршруту”, що починається на Співочому полі та завершується на Львівській площі.

“Ми пройшли Лавру, мальовничі пагорби, скляний міст, пам’ятник св. Володимиру, потрапили на алею художників, Андріївський узвіз, алею закоханих. Вийшли на Пейзажну алею. І дійшли майже до виходу на Львівську площу”, – змалював умовний маршрут Бондаренко, додавши, що якраз наприкінці маршруту починається найнеприглядніша його частина.

Справа в тому, пояснює секретар Київради, що ще за радянських часів там (вулиця Киянівська, а також місцина просто під Пейзажною алеєю) були побудовані капітальні гаражі. Більшість з них – самовільно. І, судячи з відео, що виклав посадовець, нині територія під ними виглядає, м’яко кажучи, сумно: Бондаренко іронізує, що гаражі “трохи заглибились” в “культурний шар міста Ярослава”.

“Чи має бути таке у центрі міста? Гора, кажуть, сповзе. Так вона вже повзе із цим лайном разом – і схил, і сходи у аварійному стані. Як і ці гаражі”, – додав секретар Київради.

На місці гаражів, каже Бондаренко, “місто хоче” звести протирадіаційне укриття і паркінг – а зверху зробити ще дитячі майданчики і оглядовий майданчик. А детальний план території (саме його, власне, і прийматиме Київрада 21 листопада) не передбачає права на будь-яке будвництво на старокиївській горі, а є лише “планом можливого використання території”.

“Далі – археологічні дослідження (після зносу гаражів). Мінкульт дав дозвіл на археологічні дослідження. Далі – відведення землі. На цьому етапі необхідно отримати дозвіл Мінкульту. Після цього проєктування. Після цього підготовчі роботи. І тільки далі – будівництво обʼєкту подвійного призначення (укриття та паркінг) і завершення облаштування зони відпочинку”, – резюмував секретар Київради.

Зазначимо, що, попри переконаність Бондаренка в тому, що саме “місто хоче” звести паркінг та протирадіаційне укриття, робитимуть це все ж приватні інвестори. Зокрема, за словами розслідувачів, землі на Старокиївській горі з давніх-давен належать забудовникові, колишньому очільнику Київської обласної адміністрації Льву Парцхаладзе – саме він і отримає зиск від забудови міста Ярослава.

Як розвивалися події з плануванням забудови Старокиївської гори

Як повідомляв Інформатор, про те, що на Старокиївській горі, просто під Пейзажною алеєю та каменя з написом “Откуда єсть пошла Руська земля” планують побудувати підземний паркінг та ще один міст, стало відомо 31 жовтня. Землі, де планують будівництво, є культурним шаром міста Ярослава Мудрого, історичним ландшафтом київських гір і річки Дніпро, ще й культурним шаром Копирева Х-XIII століть. При цьому все хочуть “прикрити” створенням “зеленої зони”.

Про нове цинічне будівництво просто у середмісті Києва розповіла депутатка Київради Євгенія Кулеба у Facebook. Вона повідомила, що в Кличка запланували звести підземний паркінг на Старокиївській горі, просто під Пейзажною алеєю і біля каменя з написом “Откуда єсть пошла Руська земля”. Поряд з цим паркінгом заплановано звести ще один пішохідний міст. Він, ймовірно, вестиме з верхнього рівня Пейзажної алеї на нижній – провулка Киянівського, просто у паркінг. 

Джерело