Що відомо про надсекретну ракету РС-26 “Рубіж”, якою окупанти вдарили по Дніпру

У ході масованої атаки по Україні 21 листопада росіяни використали для удару величезне різноманіття ракет. Серед них ймовірно була міжконтинентальна балістична ракета РС- 26 “Рубіж”, якою ворог бив уперше. Напередодні окупанти анонсували, що битимуть новою зброєю, яку раніше не використовували, і зроблять це у відповідь на дозвіл Києву від США завдавати ударів вглиб РФ. Цю ракету окупанти створили на базі РС-24 “Ярс”, утім вона швидша та легша. “Рубіж” була секретною розробкою ворога, оскільки ця ракетна здатна переносити ядерний заряд, а також виходить за межі Договору про розміщення ракет малої та середньої дальності. На щастя, внаслідок ранкового удару по Дніпру, до якого ракета підлетіла менше, ніж за 5 хвилин, вдалося уникнути катастрофічних наслідків, але щоб зрозуміти, яку загрозу несе “Рубіж” передовсім слід розібратися, що ж це за ракета така. 

Як повідомили у виданні Defence Express, розробка РС-26 “Рубіж” була засекреченою через те, що вона порушувала договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Ця ракета призначена насамперед для доставки ядерних зарядів. Однак росіяни використовували її без відповідного заряду нібито для “демонстрації сили” та психологічного тиску.

Видання також зазначає, що абсолютна більшість російських далекобійних ракет може мати ядерне оснащення, включаючи “Іскандери”, “Кинджали”, крилаті ракети типу Х-55 та Х-102, а також багато інших. Утім, на відміну від цих ракет, збити “Рубіж” наявними в Україні системами ППО неможливо. Знищити можна лише окремі блоки ракети. 

Слід додати, що “Рубіж” у ході свого запуску фактично підіймається у космос, розділяється і звідти атакує. Збити на такій висоті саму ракету – майже неможливо, але підбити її блоки – питання теоретично реальне, хоч на практиці цього ще ніхто не робив. Особливості тактико-технічних характеристик “Рубежа” такі, що її не можна збити за допомогою зенітно-ракетного комплексу Patriot.

При вазі “Рубежа” у 23 тонни, на відміну від “Ярса” (46 тонн), він здатний нести до чотирьох ядерних боєголовки потужністю до 300 кілотонн кожна. Швидкість польоту снарядів становить 6,7 км/сек, а самі боєголовки постійно змінюють траєкторію польоту.

Американці боролися з “Рубежем” ще з часів Горбачова

Ракета “Рубіж“, по суті, концептуальний спадкоємець російського ракетного комплексу “Піонер”, знищення якого американці домагалися ще від Горбачова насамперед. Він активно створювався у 2011–2015 роках, пройшов усі необхідні випробування з контрольними пусками та до кінця 2017 року мав надійти на озброєння МО РФ, але у 2018 році нібито був виключений із програми озброєнь до 2027 року на користь комплексів РС-24 “Ярс” та плануючого блоку-боєголовки “Авангард”. У США постійно обурювалися,  що комплекс РС-26 виходить за межі Договору про розміщення ракет малої та середньої дальності — його дальність ураження понад 6000 км.

Можливі технічні характеристики РС-26 “Рубіж”:

  • Стартова вага – в межах 40-50 тонн
  • Маса бойової частини – 1,2 тонни
  • Дальність польоту – до 6000 км.
  • Точність удару – до 150 м
  • Може нести ядерну боєголовку.
Час підльоту 50-тонної МБР РС-26 “Рубіж”

Час підльоту 50-тонної МБР РС-26 “Рубіж” до Дніпра склав менше 5 хвилин. Попередньо збити міжконтинентальні балістичні ракети здатна лише американська система ППО THAAD.

Атака на Дніпро

Внаслідок терористичного обстрілу російської армії 21 листопада у Дніпрі є серйозні пошкодження реабілітаційного центру для осіб з інвалідністю, а також місцевих підприємств. У місті виникли декілька пожеж. Інформація щодо постраждалих уточнюється.

В мережі вже з’явилися відео падіння бойових блоків міжконтинентальної балістичної ракети у Дніпрі. Цю ракету потрібно збивати до того, як вона розкрилася та скинула бойові блоки, інакше доведеться знищувати окремо кожен бойовий блок, яких, судячи з відео – 6 штук.

Джерело