Це сигнал, але не Україні: експосол у США Чалий про удар балістикою по Дніпру

Удар міжконтинентальною ракетою РС-26 “Рубіж” по Дніпру 21 листопада справді був сигналом, але не Україні. Найімовірніше, що атака таким озброєнням має суто психологічну мету – Росія прагне налякати країни заходу Третьою світовою війною та укріпитися у ядерному шантажі. Жодного сенсу з військового погляду таке застосування ракети без ядерної бойової частини немає. Щобільше – Росія попередила США про намір вдарити ракетою, саме тому Посольства діяли за протоколом безпеки. 

Таку думку висловив український дипломат, колишній надзвичайний і повноважний посол України у США Валерій Чалий у Facebook. Він пояснив, що панікувати українцям не варто. Ракети, які є носіями ядерних боєголовок, Росія застосовувала по Україні й раніше. 

“Паніка не доречна! Для України мало що змінилося. Удари потенційними носіями ядерної зброї вже наносилися, в тому числі і на великі відстані (наприклад, ракетою Х-55 і її модифікацією, навіть із імітаторами ядерної бойової частини)”, – повідомив Чалий. 

Експосол пояснює, що Росія намагається таким чином налякати країни ЄС та США. Відтак, застосування цієї ракети – це сигнал для них, а не для України. Ворог вдався до психологічної операції, бо військового сенсу у такому ударі немає. 

“Це сигнал не Україні. Це спроба підкріпити російський ядерний шантаж стосовно Європи і, викликати відповідну реакцію союзників у США, щоб лякати третьою світовою війною. Тобто по суті – психологічна операція, тому що з військового погляду таке застосування (відстань і мала точність ураження) без ядерної бойової частини абсолютно недоречне”, – переконий Чалий. 

Ексдипломат вважає, що росіяни попередили американців і про наміри застосування ракети, і про кількість. Саме тому Посольство США в Україні діяло відповідно до їх протоколів безпеки.

“Не більше і не менше. Ніхто паніку не розганяв. Треба було б вже засвоїти це тим, хто нехтував аналогічними сигналами американців раніше”,  – пише Чалий. 

Він також висловив сподівання, що США передали Києву отриману інформацію щодо удару РФ. 

“Тим більше, що гарячу лінію з таких питань Київ – Вашингтон, аналогічну лінії Вашингтон – Москва, ми ще до 2019 року відновили”, – повідомив він.

Удар “Рубежем” по Дніпру

Розробка РС-26 “Рубіж” була засекреченою через те, що вона порушувала договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Ця ракета призначена насамперед для доставки ядерних зарядів. Однак росіяни використовували її без відповідного заряду нібито для “демонстрації сили” та психологічного тиску.

В мережі вже з’явилися відео падіння бойових блоків міжконтинентальної балістичної ракети у Дніпрі. Цю ракету потрібно збивати до того, як вона розкрилася та скинула бойові блоки, інакше доведеться знищувати окремо кожен бойовий блок, яких, судячи з відео – 6 штук.

Джерело