Німеччина готується до можливої війни з Росією: розроблено масштабний план оборони

Бундесвер реалізує стратегічний документ обсягом у 1000 сторінок під назвою “План операції Німеччина”. Він передбачає дії на випадок війни з Росією. Також цей документ враховує захист ключової інфраструктури та залучення бізнесу до кризових заходів.

Німеччина розпочала масштабну підготовку до потенційного зіткнення з Росією, яке, за оцінками експертів, може мати для країни ще більш серйозні наслідки, ніж нинішня війна в Україні. За інформацією Frankfurter Allgemeine Zeitung, Збройні сили Німеччини активно реалізують стратегію під назвою “Операційний план “Німеччина”. Документ, що містить близько 1000 сторінок, передбачає інструкції на випадок воєнних дій, зокрема:

  • список інфраструктурних об’єктів, які потребують особливого захисту;
  • дії у кризових ситуаціях та під час оборони;
  • функцію Німеччини як основного транзитного центру НАТО для переміщення військ, техніки та матеріалів.

Бізнес як частина оборони

У рамках підготовки до потенційного конфлікту підполковник Йорн Плішке закликав підприємства адаптуватися до кризових умов. На зустрічі в Гамбурзі він порекомендував компаніям проводити навчання співробітників, наприклад, водінню вантажівок, адже 70% водіїв у Німеччині – вихідці зі Східної Європи, які можуть залишити країну у випадку війни.

Крім того, підприємства зобов’язують готуватися до можливих перебоїв з енергопостачанням, зокрема через використання дизель-генераторів. У різних містах країни тривають консультації між представниками бізнесу, промисловості та аграрного сектору.

Нові виклики: шпигунство, саботаж і кібератаки

Як зазначив підполковник Плішке, загрози стають дедалі реальнішими. Серед небезпек – шпигунські операції, польоти дронів, виявлення схованок зі зброєю, а також диверсії та кібератаки. За оцінками спецслужб, Росія може бути готовою до нової ескалації протягом наступних 4–5 років.

У відповідь Німеччина активізує антикризові заходи, зокрема:

  • створення 40 додаткових антикризових постів у Гамбурзі;
  • введення в дію третьої роти внутрішньої безпеки, що складається з добровольців;
  • проведення навчань із залученням цивільних та військових.

У рамках підготовки вже відбулися перші тренування під назвою “Червоний шторм Альфа”, метою яких був захист портової інфраструктури від диверсій. У майбутньому плануються більш масштабні маневри – “Червоний шторм Браво”, спрямовані на зміцнення транспортної та логістичної мережі.

Диверсії у Німеччині

У вересні у Кельн-Вані правоохоронці розслідували можливий саботаж на ключовій базі НАТО, яка займається логістикою та підтримкою України. У Бундестазі висловили припущення, що ці інциденти можуть бути пов’язані з діями Росії.

На тлі інформації про дозвіл союзників України на удари далекобійною зброєю по території Росії з’явилися побоювання, що Кремль може посилити диверсійні атаки. Німеччина продовжує готуватися до нових викликів, зміцнюючи обороноздатність і стійкість як військових, так і цивільного сектору.

Джерело