Близько 65-70% особового складу Національної гвардії України наразі залучено до виконання завдань у зонах бойових дій. Залежно від ситуації, цей показник може змінюватися — інколи ставлять більше, інколи менше. Це залежить від того, чи потребують підрозділи відновлення.
Про це розповів командувач Нацгвардії Олександр Півненко в інтерв’ю Радіо Хартія. Також він повідомив, які завдання виконують нацгвардійці на фронті.
“65-70% (знаходиться на лінії боєзіткнення так — ред). Ну залежно від ситуації, яка там так інколи більше інколи менше, теж відновлення потрібне для підрозділу, які там втратили боєздатність. Це дуже важливо і нам потрібно про це пам’ятати. Ротація відновлення — це запорука успішного виконання завдань, крім підготовленості особового складу. Ротація повинна бути відновлення, повинне бути поповнення боєздатності технікою та особовим складом”, – розповів Півненко.
Командувач Нацгвардії також додав, що бригади оперативного призначення Нацгвардії за своїми функціями і боєздатністю в цілому не відрізняються від механізованих бригад Збройних сил України. Окрім участі в бойових діях, вони виконують також інші важливі завдання, такі як конвоювання, охорона атомних електростанцій, об’єктів критичної інфраструктури та забезпечення громадського порядку.
Скільки правоохоронців на фронті
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що до виконання бойових завдань на фронті залучено близько 10% особового складу Національної поліції України. Крім того, ще 25% поліціянтів, тобто близько чверті всього складу, несуть службу в регіонах, де активно тривають бойові дії, зокрема в Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській та Сумській областях.
За словами Клименка, стрілецькі підрозділи Національної поліції активно залучаються до виконання завдань на користь Збройних сил України. Також існують підрозділи, що спільно з прикордонниками виконують завдання на кордоні з Республікою Білорусь.
Всього на цей час близько 40-45% особового складу Національної поліції залучені у виконанні невластивих для поліції функцій, таких як служба в гарячих точках, розмінування територій та виконання інших завдань в інтересах Сил оборони. Частина правоохоронців, що працюють у тилових областях, також періодично залучається до ротаційних завдань на передовій.
Раніше повідомлялося, скільки робітників працює в ТЦК. Також ми писали, на скільки ще в Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію.