Задовго до війни: Буданов розповів, як Росія планувала геноцид проти України

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Генерал Кирило Буданов, заявив, що Росія готувалася до геноциду українців задовго до початку повномасштабного вторгнення. Ще у 2021 році президент РФ Володимир Путін заперечував право на існування української нації. Крім того, перед повномасштабним вторгненням в Україну росіянам проводили інструктажі щодо розташування колективних могил.

Про це Буданов повідомив на форумі “Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни”. Начальник розповів про масштаби підготовки окупантів до масових репресій, що включали створення розстрільних списків, мобільних крематоріїв та масових поховань.

За словами Буданова, російська пропаганда та офіційна влада ще з 2021 року активно заперечували право українців на існування. Він сказав, що в липні того року президент Росії Володимир Путін публічно заявив про відсутність будь-яких прав у українського народу на свою державність.

Керівник ГУР також розповів, що геноцид українців став не лише частиною державної політики Росії, а й широко підтримувався суспільством.

“Геноцид українців є не лише державною політикою РФ, а й обов’язковим суспільним переконанням, спущеним згори”, ― сказав Буданов. 

Інструкції для російських військових щодо масових репресій і використання мобільних крематоріїв передбачали конкретні завдання: знищення українських громадських діячів, вчителів, журналістів, священників та ветеранів війни, що підтримували Україну.

Буданов також розповів, що на початку вторгнення окупанти отримали розпорядження щодо місць для масових поховань, включаючи колективні могили для потенційних жертв. Розстрільні списки містили імена українських вчителів української мови, літератури та історії, представників церков, науковців, письменників і політичних діячів, які підтримували Україну.

Злочини, скоєні російськими військовими в українських містах на Київщині, Харківщині та Донеччині стали свідченням того, як ця політика реалізовувалася на практиці.

“Ми бачили жахливі масові злочини проти українських громадян, факти яких стали відомі на весь світ. Звірства підрозділів ЗС РФ у Бородянці, Бучі, Гостомелі, Ізюмі, Маріуполі та багатьох інших населених пунктах України показали, що ці однакові та синхронні дії опирались на чіткі доктринальні положення російської геноцидальної політики влади та військового керівництва”, ― підсумував Буданов.

День пам’яті жертв голодоморів

Щорічно в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років, а також масових штучних голодів, що відбулися в Україні у 1921–1923 та 1946–1947 роках. Ця трагедія залишила глибокий слід в історії українського народу.

Загалом, за різними оцінками, внаслідок цих геноцидних актів загинуло від 3,5 до 13 мільйонів людей. Більшість із них стали жертвами Голодомору 1932–1933 років, коли сталінський режим, здійснивши масові репресії та насильницьку колективізацію, спричинив голод, який забрав життя мільйонів українців. Згідно з офіційними документами та свідченнями, цей голод був штучно спровокований, і його метою було зламати український дух і національну ідентичність.

Сьогодні, станом на жовтень 2024 року, Голодомор 1932–1933 років був визнаний актом геноциду на парламентському рівні 28 державами світу. Визнання цього факту важливе для вшанування пам’яті жертв і для міжнародного осуду злочинів, скоєних тоталітарним режимом. Цьогоріч, 23 листопада о 16:00, вся Україна зупиниться на хвилину мовчання.

Нагадаємо, у 2023 році ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу. Раніше ISW повідомили про геноцид на Луганщині — росіяни хочуть забирати немовлят у матерів.

Джерело