Внаслідок атаки сил оборони України 20 листопада з використанням ракет Storm Shadow по підземному командному пункту окупантів у Курській області Росії загинуло 18 військовослужбовців РФ. Ще 33 отримали поранення різного ступеня важкості. Серед поранених є троє військовослужбовців КНДР, пише український портал Defense Express.
Уточнюється, що серед північнокорейців двоє чоловіків з тяжкими пораненнями та одна жінка-медик з легким. Поранених було доставлено до Рильської ЦРЛ.
Також повідомляється, що в момент удару на КП знаходився перший заступник командувача військ Ленінградського військового округу генерал-лейтенант Валерій Солодчук. Про його стан поки що інформації немає.
Також повідомляється про інцидент, який стався під час розбору завалів на місці події. Близько 19:00, внаслідок детонації невідомого боєприпасу (вірогідно, якась з українських ракет не здетонувала), 13 військовослужбовців із підрозділу 88 саперного полку (в/ч 53359) отримали поранення. Серед постраждалих – заступник начальника штабу полку.
Усі радіють загибелі 500 військових із КНДР, але це схоже на фейк
Видання Global Defense Corp. 23 листопада пише, що у Мар’їно нібито загинули близько 500 корейських солдатів, а також російські генерал та 18 офіцерів. Зокрема, видання стверджує, що загинув перший заступник командувача військ Ленінградського військового округу генерал-лейтенант Валерій Солодчук, який командував першим армійським корпусом у “ДНР” у 2014 році.
Однак це дуже дивна заява, яку портал нічим не підтверджує. Global Defense Corp посилається на дані Defense Express та відомий своїми інсайдами Telegram-канал “Досьє Шпигуна” (його допис, своєю чергою, використовує і Defense Express). Проте в жодному матеріалі українського порталу немає даних про 500 загиблих військових, а щодо Солодчука – йдеться лише про те, що він міг бути в бункері в момент удару і нічого – про його подальшу долю.
Повідомлення (перше та останнє) “Досьє Шпигуна” про удар по Курщині датується 21 листопада, там також йдеться про 18 загиблих, 33 поранених та невідому долю Солодчука. Інших дописів про атаку Storm Shadow в каналі немає, інформації про “500 загиблих північнокорейських солдатів” – теж.
Україна могла вперше вдарити ракетами Storm Shadow по РФ
За даними Bloomberg, Україна 20 листопада могла вперше вдарити далекобійними ракетами Storm Shadow/SCALP по території Росії через кілька годин після новин про отримання на це дозволу від Джо Байдена. Про перший удар Storm shadow по території РФ писало також The Guardian.
Defense Express припускає, що Україна могла завдати удару Storm Shadow по об’єкту російського президента Володимира Путіна (точніше, управління справами президента РФ) з підземним командним пунктом. Дуже ймовірно, що бункером користувалося командування угрупуванням російських військ у Курській області. А враховуючи те, що саме там діють і війська КНДР, не виключено, що там могли бути й північнокорейські генерали. Telegram-канали, а згодом і сили оборони ЗСУ опублікували відео прильотів. Проте офіційних заяв щодо застосування Storm Shadow українське військово-політичне керівництво не робило.
Внаслідок удару ЗСУ по військах РФ у Курській області, який стався 20 листопада, поранення отримав високопоставлений північнокорейський генерал? підтверджувало видання The Wall Street Journal. Його особу та стан не розголошують. Відомо, що разом з ним постраждало кілька десятків бійців з КНДР.
Російський правитель Володимир Путін 21 листопада наказав у відповідь на атаку вдарити по Україні балістичною ракетою середнього радіуса дії “Орешник”. Коментуючи попадання на Курщині, глава Кремля заявив, що постраждалі серед окупантів є лише з-поміж персоналу наземних допоміжних служб, а оперативний та командний склад, який перебував у бункері у Мар’їно, нібито не постраждав.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут