Україна реформує армію: Зеленський розповів про несправжніх генералів, які не були в окопах, бюрократію та нову систему управління

Президент України Володимир Зеленський заявив, що генерали Збройних сил України повинні бути на передовій, а не лише в штабах. Це один із ключових аспектів реформування підходів до управління армією. Він включений до внутрішнього “плану стійкості” глави держави.

Про це Зеленський розповів під час інтерв’ю “Суспільному” на III Міжнародній конференції з продовольчої безпеки Grain from Ukraine. За словами президента, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський отримав завдання скоротити рівень бюрократії в армії, щоб забезпечити ефективніше управління.

“Це дуже важливо. Офіцер повинен бачити солдата. Генерал, який не був в окопі, для мене не генерал, попри досвід. За всієї поваги, сьогодні найскладніша ситуація на передньому краї, в окопі. Генерали повинні бути в окопах. Ось така війна”, – заявив Зеленський.

Президент також наголосив на важливості морального стану військових. Він підтримав ініціативу переходу до системи управління “корпус – бригада”, якщо це дозволить скоротити відстань між командуванням і солдатами та зменшити бюрократію.

Що відомо про реформу

Наприкінці листопада Збройні сили України планують запровадити систему “корпус – бригада”. Це дозволить оптимізувати людські й матеріальні ресурси, повідомляли джерела у ЗМІ.

Раніше журналіст Юрій Бутусов наголошував, що українська армія залишається єдиною у світі, яка не використовує дивізій і корпусів у бойових діях. Він пропонував відновити таку структуру, яка існувала в ЗСУ до 2016 року. Історично армія України мала корпусну організацію. Наприклад, на початку 1990-х ЗСУ складалися з шести армійських корпусів. У 2023 році було створено три армійські корпуси, озброєні за стандартами НАТО. Військові експерти та лідери громадської думки також наполягають на необхідності реформи. Так, командир “Азову” Денис Прокопенко зазначав, що Росія використовує управління на рівні дивізій і корпусів, що дає ворогу перевагу у стратегічному плануванні.

Проте експерт із Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко наголосив, що Україні варто зосередитися саме на створенні армійських корпусів. Дивізії, за словами військового експерта, в наших умовах створювати складно і недоцільно. Армійські корпуси – це оптимальний шлях, пояснював він.

Джерело