Держдеп: США не готові запросити Україну до НАТО

На цей час США не готові надати Україні запрошення до НАТО, що є ключовим аспектом плану перемоги президента Володимира Зеленського. Заступниця держсекретаря США Лінда Сміт заявила, що Альянс не на тій стадії, коли нашій країні можна пропонувати членство у блоці. Наразі мета США — продовжувати робити все, щоб Україна наближалася до моменту, коли її можна буде запросити до НАТО.

Про це пише Politico з посиланням на Лінду Сміт. Також вона прокоментувала повідомлення щодо побоювання про зміни позиції НАТО, якщо президентом США оберуть Дональда Трампа.

“На сьогодні Альянс не досяг точки, коли він готовий запропонувати членство або запросити Україну (до НАТО, – ред.), — сказала Сміт, додавши, що “намір США полягає в тому, щоб продовжувати наближати Україну до НАТО”.

Попри побоювання, що у разі повернення Дональда Трампа до влади може змінитися позиція до НАТО, Сміт не вважає це загрозою. Вона заявила, що різні президенти підтримують Альянс протягом десятків років. І у разі президентства Трампа, нічого не зміниться.

“Протягом 75 років президенти США різні політичні орієнтації підтримували цей альянс і взяли на себе зобов’язання забезпечити його лідерство. Я впевнена, що США продовжуватимуть виконувати цю роль у майбутньому, незалежно від результатів виборів 5 листопада”, – додала Сміт.

Чому Україну не запрошують до НАТО

Після представлення Володимиром Зеленським Плану перемоги, в якому одним із ключових пунктів є вступ України до НАТО, генсек Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте прокоментував це. Він заявив, що місце 33-го члена НАТО залишається вільним для України, однак запрошення варто очікувати лише у майбутньому, а не зараз.

Американський конгресмен Джеррі Конноллі, голова Парламентської асамблеї НАТО, пояснив, що в Україні триває війна, і перед вступом в НАТО необхідно відновити суверенітет над усіма територіями. Le Monde писала, до цього часу США та Німеччина блокували можливості розширення НАТО коштом України. Водночас Франція та Великобританія підтримують більш швидкі дії в цьому питанні.

Під час зустрічі 16 жовтня між Байденом та лідерами Німеччини, Великої Британії та Франції — Олафом Шольцом, Кіром Стармером та Еммануелем Макроном — не вдалося досягти консенсусу щодо плану перемоги Зеленського, і малоймовірно, що це стане до американських виборів. Проте, як писало видання, США вже не мають принципових заперечень проти “простого запрошення” України в НАТО. Якщо Гарріс стане президентом, Байден може розпочати роботу над цим.

Нагадаємо, Зеленський раніше заявляв, що Україна стане членом НАТО, коли переможе Росію. Також повідомлялося, як букмекери прогнозують майбутнє в Україні.

Джерело