У Німеччині продовжили тимчасовий захист для біженців з України. Тепер він діє до 4 березня 2026 року, відповідно до рішення Ради Європейського Союзу. Зміни у 24-й параграф Закону щодо термінів перебування українців у Німеччині 22 листопада затвердив Бундесрат.
Відповідний указ вже опубліковано на офіційному ресурсі Бундесрату. Українське посольство у Німеччині поки що офіційно не підтвердило продовження дії тимчасового захисту.
Механізм тимчасового захисту для біженців з України запровадили на рівні ЄС 4 березня 2022 року, одразу після початку повномасштабної війни. Це надає переміщеним особам колективний захист.
Система зменшує тиск на національні системи надання притулку, оскільки заяви не потрібно розглядати окремо. Люди, які користуються тимчасовим захистом, користуються однаковими правами в усьому ЄС. Ці права включають:
- місце проживання;
- доступ до ринку праці та житла;
- медичну допомогу;
- соціальну допомогу;
- доступ до освіти для дітей.
З того моменту дію механізму неодноразово продовжували. Останній раз 25 червня 2024 року Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року. Воно поширюється на мільйони біженців, які втекли з України через російську агресію.
Українці за кордоном
За кордоном знаходиться значна кількість українців, які виїхали з країни через війну. Але за статистикою, останнім часом їх число зменшується. Якщо у лютому їх було 4 234 595 осіб, то станом на кінець березня цей показник становив 4 211 495. Таким чином від статусу тимчасового захисту відмовились 23,1 тисячі українців.
Загалом кількість людей із тимчасовим захистом зменшилася у дев’яти країнах ЄС. За цим показником лідирують Чехія, Швеція та Австрія. А ось Німеччина, як і раніше має популярність серед українських біженців. Все завдяки соціальній підтримці. А загалом найкращими для українців за рівнем допомоги є Швеція, Латвія, Німеччина, Литва, Румунія, Португалія та Данія.