У Греції 23 листопада проросійські налаштовані комуністи зірвали акцію української громади, яку проводили до дня пам’яті жертв Голодомору. Інцидент стався у місті Мандра, де був запланований захід. Внаслідок сутички постраждав український дипломат.
Про це написав священник Української церковної спільноти святого Миколая УГКЦ у Греції Ігор Посоленик у Facebook. За його словами, агресивно налаштовані особи під комуністичними прапорами напали на мирну ходу українців.
“У суботу під час мирного заходу, присвяченого Дню пам’яті жертв Голодомору в Україні, група агресивно налаштованих осіб під комуністичними прапорами та гаслами напала на українців, серед яких значна частина були жінки та діти українських шкіл та асоціацій… Зі свідчень учасників, нападники, озброєні комуністичною символікою, перекрили доступ до пам’ятника, а також вдалися до агресивних дій. У хід пішли образи, погрози”, – написав він.
Також, за даними Посоленика, постраждав співробітник українського посольства. Згодом це підтвердила дипломатична установа в офіційній заяві. Там зазначили, що засуджують інцидент та вимагають його розслідувати.
“Посольство у найжорсткішому форматі засуджує ганебне порушення офіційного заходу, присвяченого подіям історичного та емоційного значення для українського народу. Ці провокаційні дії, що призвели до фізичних нападів, у тому числі нападу на українського дипломата, що спричинило заподіяння фізичної шкоди, абсолютно неприйнятні і являють собою кричуще порушення міжнародних норм, що захищають членів дипломатичного корпусу”, – сказано у заяві.
Дні пам’яті жертв Голодоморів
В Україні три великі голоди, які стали частиною трагедії народу, відбулися у 1921-23, 1932-33 та 1946-47 роках. Щорічно в четверту суботу листопада вшановують пам’ять жертв Голодоморів.
Хоча точна кількість жертв голодоморів досі невідома, дослідники вважають, що мільйони українців загинули від голоду. Сьогодні близько 30 країн визнали Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу, і процес визнання пришвидшився після початку війни Росії проти України.
Киян 23 листопада закликають запалити свічку пам’яті на підвіконні, щоб згадати жертв Голодомору. Ближче до вечора усіх, хто бажає вшанувати пам’ять загиблих ґрунтовніше, закликають прийти до Національного музею Голодомору-геноциду.
Також ми писали про те, що у Києві розроблять концепцію меморіалізації загиблих захисників та захисниць. Таке рішення було прийняте на першому засіданні Координаційної ради з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації у Києві під егідою міського голови. Причина проста – надто велика кількість запитів та клопотань щодо встановлення пам’ятних знаків, меморіальних дощок тощо.