Російський ракетний удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою став частиною ширшої стратегії Кремля. Таким чином РФ хоче підготуватися до майбутніх мирних переговорів. Експерти вважають, що подібні удари є не стільки військовими діями, скільки політичними маневрами, які можуть підвищити ставки для Росії в майбутніх переговорах.
Про це повідомляє The New York Times. На думку аналітиків, як українські, так і російські ракетні удари, враховуючи обмежену кількість доступних ракет на обох сторінках, не можуть суттєво змінити хід війни. Натомість ці удари забезпечують важливу політичну функцію. Путін прагне отримати аргументи для майбутніх переговорів, де Кремль планує торгувати “стратегією ескалації”.
Видання пише, що Україна загалом перебуває у “суттєво невигідному становищі на полі бою”. ЗСУ змушені відступати під постійним тиском російських військ, додає NYT.
“Україна швидко наближається до того моменту, коли, якщо вона не вирішить проблему живої сили, їй буде важко захищати всю довжину фронту”, – йдеться в аналітичному звіті Королівського інституту об’єднаних сил.
Водночас словами аналітика Центру російських досліджень Валентина Бадрака, дії Путіна орієнтовані на довгострокову перспективу, зокрема на вплив на політичну проблему в США та переговори з колишнім президентом Дональдом Трампом.
“Дії Путіна спрямовані не на сьогодні чи завтра, вони спрямовані на 20 січня. Він хоче вплинути на Трампа і виторгувати більше”, — повідомив він в ефірі Українського телебачення.
Трамп планує посадити Україну і Росію за стіл переговорів
Новообраний 47-й президент США Дональд Трамп має чіткий план для її зупинення. Словом, для досягнення світу необхідно почати його прямі переговори між Києвом і Москвою. Трамп не ставив за мету продовження військового конфлікту, а прагне будь-якими зупинити його. Усі подальші дії США щодо України, на думку Трампа, повинні визначити саме через переговорний процес, який буде ініційовано та контролюватися Вашингтоном. Про це сказав Майкл Волц.
Президент України Володимир Зеленський акцентує на важливості забезпечення сильної позиції України під час будь-яких майбутніх переговорів. За його словами, саме зміцнення як військових, так і дипломатичних позицій Києва стане основою для досягнення справедливого світу. У разі слабкості на полі бою Україна не зможе домогтися належних умов мирних перемовин.
Водночас посол Росії при ООН Геннадій Гатілов каже, що Росія “відкрита до мирних переговорів” щодо війни в Україні. Москва вважає обов’язковими умови для початку переговорів за участю Трампа. За словами Гатілова, тільки після цього можна буде обговорити подальші кроки.
У цьому контексті також з’явилася інформація про те, що прихильники Дональда Трампа хочуть купити “Північний потік-2”. Він може допомогти переговорам між Україною та Росією.
Нагадаємо, американські аналітики вважають, що Путін збирається найближчим часом запустити ще одну МБР. Також ми писали, за який час ракета Орешник може долетіти до Європи.