У Кривому Розі численні проблеми з тепловими мережами. Зокрема, через мобілізацію у місті нема кому працювати на ТЕЦ. Опалення відсутнє у майже тисячі будинків (понад 130 тисяч абонентів).
Про це повідомляє АТ “Криворізька теплоцентраль”. За його даними, нема тепла в 11 лікарнях і 43 навчальних закладах.
У “Криворізькій теплоцентралі” назвали причини, які впливають на те, що теплові мережі не можуть відремонтувати. Серед них, окрім обстрілів та аварій, мобілізація.
“Через мобілізаційні заходи підприємству не вистачає кваліфікованих кадрів, кадровий голод відчули і підрядні організації, які були залучені до ремонтної кампанії”, – йдеться у повідомленні.
Відповідно до плану, всі споживачі мають бути підключені до тепла до 8 грудня 2024 року. Однак станом на сьогодні, при безперервній роботі Криворізької теплоцентралі (КТЦ), працює п’ять із шести котлів, але аварії на тепломережах відбуваються щодня. Це призводить до тимчасових відключень тепла.
Зокрема, на пошкоджених ділянках теплових мереж в цілодобовому режимі працює 16 ремонтних бригад, 6 з яких з Групи Нафтогаз, ще вісім розпочнуть роботу з 22 листопада 2024 року. Вони забезпечені необхідними матеріалами, які дозволяють не лише ліквідовувати пошкодження, а й замінювати від 500 до 1000 м труб на тиждень.
У Кривому Розі майже 110 тисяч жителів залишаються без опалення. Без тепла наразі залишаються 934 житлових будинки, 11 медичних закладів, зокрема лікарня №16 зі стаціонаром, 43 заклади освіти та територіальний центр соціального захисту. Зважаючи на труднощі, місцева влада вирішила створити до міста 12 додаткову бригаду з інших регіонів України для прискорення ліквідації аварій.
Тимчасовий виконуючи обов’язки голови правління АТ “Криворізька теплоцентраль” Михайло Фатьянов пояснив відставлення від графіка забезпечення розв’язання серйозних проблем. За його словами, серед основних причин — зношеність тепломереж і значні заборгованості підприємства, які накопичилися протягом багатьох років.
Кабмін змінив правила мобілізації
Кабмін змінив правила мобілізації — відстрочки втрати чинності, також відбулися зміни в статусі “критично важливих” підприємств.
Відповідно до нових норм, усі відстрочки від мобілізації, видані до цього часу через Міністерство економіки або через платформу «Дія», будуть анульовані після лютого 2025 року. Постанова набирає чинність з 1 грудня 2024 року.
Також анулюються броні для працівників, які звільняються або підписують трудові договори. Міністерство економіки буде зобов’язане інформувати органи державної влади, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство оборони про скасування відстрочок.
Ще однією зміною є встановлення нових вимог до підприємств, які хочуть отримати або зберегти статус “критично важливого”. Для цього підприємство повинно довести, що не має податкових боргів та отримати погодження з державними органами, відповідальними за економіку та оборону. Також підприємства, які мають статус критично важливих, повинні регулярно підтверджувати свою важливість через перевірки, які проводяться кожні три місяці.
Нагадаємо, в Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію. Також ми писали, як підготуватися до зими і блекаутів.