В Україні значно посилять безпеку у школах: хто не зможе потрапити до навчальних закладів

В Україні невдовзі значно посилять заходи безпеки у школах. Законопроєкт №11543, який народні обранці вже ухвалили у першому читанні, передбачає низку нововведень, завдяки яким учні та працівники шкіл отримають ще більший захист. Передбачається, що на територію навчального закладу більше не зможуть потрапити особи у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння, а також люди з небезпечними предметами чи речовинами. У всіх школах мають бути “тривожні кнопки” та надійні укриття, на останні з бюджету були виділені мільярди гривень. Відповідальність за безпеку лежатиме безпосередньо на директорах шкіл, а до охорони ЗЗСО не візьмуть осіб, засуджених за насильство чи булінг.

Про те, що заходи безпеки у школах України посилять, повідомляють у Міносвіти. Серед іншого, керівники шкіл мають забезпечити огорожу ЗЗСО, щоб було чітко визначено межі навчального закладу. Директори також мають розробити правила перебування осіб на територіях шкіл та у навчальних приміщеннях. Окремо прописана вимога щодо так званої “тривожної кнопки”, завдяки якій правоохоронці терміново прибуватимуть на виклик. 

Відтепер на територію школи не зможуть потрапити особи з ознаками наркотичного чи алкогольного сп’яніння, а також ті, хто має з собою небезпечні предмети, або ж небезпечні речовини. 

Директори шкіл мають створити та забезпечити у навчальних закладах безпековий простір, проводячи, зокрема, профілактичні бесіди щодо запобігання небезпеці серед учнів. 

Влаштуватися на охорону до шкіл не зможуть особи, які раніше були засуджені за насильство, або ж булінг. Крім того, є чітка вимога щодо облаштування надійних укриттів, на що уряд спрямував 7,5 млрд грн. 

Заборона у туалет, як і вимога щодо форми, – незаконні, а от російської мови у школах не буде

Українським вчителям у школах заборонено не відпускати учнів у туалет. Ключові закони та Конституція України гарантує дітям право на гідність. Вчителі, які порушують цю норму, ризикують опинитися у судовій залі, або можуть бути звільнені з посади. Юридична практика щодо цього питання підтверджує, що судді стають на захист школярів, адже йдеться про базову фізичну потребу.

Перевірки одягу учнів, які влаштовують вчителі, є непотрібні та незаконні, заявив освітній омбудсмен України. А заборона школярам відвідувати заняття через відсутність форми чи наявність “не такого одягу” порушує право дитини на освіту. На такі випадки батькам варто скаржитися.

Також відтепер вчителі мають спілкуватись українською мовою на всій території школи та матимуть право робити зауваження учням, якщо почують від них російську мову навіть на перервах. Також ініціаторка законопроєкту, народна депутатка від фракції “Голос” Наталія Піпа, закликала батьків спілкуватись зі своїми дітьми виключно українською мовою. 

Джерело