The Guardian розповіла, коли Путін піде на переговори з Україною та в якому випадку Трамп прийме умови Кремля

Російський правитель Володимир Путін піде на переговори з Україною лише у 2025 році. Саме цього року запаси зброї у росіян почнуть вичерпуватися, тож розмовляти про мир російським окупантам все ж доведеться. Водночас протягом прийдешнього року РФ все ще воюватиме проти України, посилюючи удари тоді, коли досягнути згоди з Києвом у неї не виходитиме. При цьому обіцянка Трампа завершити війну в Україні за 24 години залишається “фата-морганою” для обох сторін, але не виключено, що Трамп заговорить “путінськими вимогами” у разі, якщо Москва піде на розрив відносин з Пекіном. 

Про те, що Путін може піти на переговори у 2025 році, пишуть журналісти видання The Guardian. Автори статті міркують про те, що заяви Дональда Трампа часто самі по собі стають предметами гострих дискусій. Хоча новообраний президент США й говорить про “мир через силу”, чи означатиме це позитивні наслідки для України – під питанням. Журналісти міркують, що трампівський “мир через силу” міг би передбачати значне посилення ППО України, що допомогло б із захистом ядерних об’єктів для запобігання катастрофи, або ж, навпаки, пропозиція Трампа може передбачати й територіальні поступки України. У будь-якому разі, ні Київ, ні Москва не розуміють, як саме Трамп збирається завершити війну.

Щодо російського президента Володимира Путіна – то він піде на переговори лише у 2025 році. Цього року запаси армії РФ почнуть вичерпуватися, тож розмовляти все ж доведеться. Водночас автори The Guardian наголошують, що весь прийдешній рік в Україні ще триватиме війна, а обстріли посилюватимуть залежно від того, як відбуватимуть перемовини й на чию вони будуть користь. 

“У Москві наразі ніхто не поспішає домовлятися. Путін вважає, що виграє на полі бою. Економіка починає “пітніти” — ціни на продукти зростають на 9% щомісяця, а відсоткові ставки перевищують 20%. Однак це ще не криза. Радянські запаси зброї в Росії можуть вичерпатися до кінця 2025 року. Тому Путін може почати переговори вже наступного року, але продовжуватиме бойові дії до кінця цього періоду, посилюючи удари по цивільному населенню, якщо переговори підуть не за його планом”,  —  пише видання.

Журналісти також допускають, що Трамп може вести переговори у “путінському стилі”, якщо Росія піде на розрив відносин є Китаєм. Утім, ймовірність саме такого розвитку подій – непередбачувана, оскільки Путін може не бажати розірвати відносини зі Сі Цзіньпіном “заради непередбачуваної Америки”. 

Водночас тривалість війни залежатиме й від здатності України озброюватися. Особливо, якщо допомога від США скоротиться.

“Чи буде бій призупинено цього року, чи ні, суверенітет України залежить від її здатності озброюватися. На думку Джека Вотлінга з Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень, у найближчі два роки це буде складно без американської артилерії та логістики. Хоча Трамп заявляв, що приведе Росію та Україну за стіл переговорів, реальними партнерами для переговорів можуть стати Європа та Британія. Саме вони можуть запропонувати щось цікаве — інвестиційні стимули для Америки, більше витрат на НАТО, тиск на Іран або “миротворчі” війська в Україні”, — йдеться у матеріалі. 

Путін готовий обговорити з Трампом припинення війни в Україні

20 листопада видання Reuters з посиланням на теперішніх та колишніх російських посадовців написало, що президент Росії Володимир Путін відкритий для обговорення угоди про припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом. Втім кремлівський лідер виключає будь-які серйозні територіальні поступки. У РФ кажуть, що Путін може загалом погодитися заморозити конфлікт уздовж лінії фронту. Також Росія може бути відкритою для виходу з відносно невеликих частин території, які вона контролює в Харківській та Миколаївській областях.

Як сказало Reuters джерело з РФ, Путін міг би укласти угоду про припинення вогню, згідно з якою Росія утримувала б більшу частину території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Майбутнє самого Криму не обговорюється, заявили російські посадовці.

Також Путін буде наполягати на тому, щоб Київ відмовився від прагнення вступити до НАТО. Також Росія хоче, щоб Україна обмежила чисельність своєї армії та не обмежувала використання російської мови.

Нагадаємо, республіканський сенатор Марко Рубіо, який має обійняти посаду держсекретаря при Трампі, назвав боротьбу України проти російських загарбників “війною, що зайшла в глухий кут”, яку треба зупинити. Він зауважив, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп хоче завершення війни, але це не робить його “фанатом Путіна”. 

Тому наразі Київ намагається якнайшвидше досягти зустрічі з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Володимир Зеленський хоче завдяки трьом пропозиціям схилити республіканця на свій бік, забезпечивши його підтримку у перемовинах з Росією.

 

Джерело