У Києві відремонтують ще один сквер – цього разу, по вул. Лисогірській у Голосіївському районі столиці. КП “Київзеленбуд” готовий витратити на це 5,5 млн грн., а за ці кошти розраховують отримати повністю оновлений сквер – з дерев’яними лавами, світлодіодними світильниками та міскантусами у спеціальних кадках. Втім, самий сквер розташований досить далеко від локацій, де зазвичай відпочивають кияни, на Багриновій горі, відтак, доцільність ремонту цілого скверу під питанням.
Оголошення про ремонт Лисогірського скверу було розміщено у електронній системі публічних закупівель “Прозорро” ще 24 жовтня 2024 року. Пропозиції подавалися до 11 листопада (власне, в одиничному числі), а нині тендер перебуває на етапі їх (її) розгляду. Єдиним учасником аукціону, хто подався ремонтувати сквер, стало ТОВ “Україно-Європейська фірма “Діамант”, її пропозиція була лише на на 8 тис грн. меншою за очікувану вартість. Відтак, ремонт коштуватиме 5 млн 540 тис грн.
За ці кошти підрядник розбере асфальт та усі покриття, що лежать під ним, влаштує новенькі тротуари з бетонних плит, встановить бордюрні камені, розрівняє ґрунт і влаштує декілька шарів, армувавши їх геоґратами, зробить фігурні сходи та облаштує огорожі. Також встановлять паркові лави, огороджені навіси, велопарковки та інформаційний щит.
Зрештою, підрядник зробить озеленення скверу: для цього придбають і облаштують “партерний” та звичайний газони, висадять дерева й кущі, білий дерен, хеномелес “Pink Lady” і пухироплідник калинолистий “Diablo”. Висадять також міскантуси, вероніки і айстри. Всю цю красу підсвітять за допомогою світлодіодних світильників на багатогранних опорах з металу.
При цьому підрядник повинен буде надати гарантію на усі роботи, змонтовані конструкції тощо впродовж 10 років від завершення реконструкції. Зазначимо, що питання є не стільки до підрядної організації чи об’єми ремонту скверу, скільки до доцільності робити це саме зараз, у розпал повномасштабної війни. Справа в тому, що Лисогірська вулиця, на якій, власне, і розбитий сквер, розташована у Голосіївському районі Києва на Багриновій горі. Вона пролягає від просп. Науки до вул. Ракетної і виникла у 1940-х. Наразі це – одна з найменш відвідуваних місцин у Києві, і вона точно не є важливою з точки зору організації відпочинку киян.
У Києві оновлять і без того гламурну “Наталку”, та забули про величезний занедбаний парк “Нивки”
Нагадаємо, ще навесні Інформатор писав про те, що у Києві оновлюватимуть “улюблений парк Кличка” – “Наталку” на Оболоні. Директор Київзеленбуду Юрій Бахмат підтвердив, що у ньому планують оновити дитячий майданчик та побудувати насосну станцію для поливу зелених насаджень. На усі ці роботи запланували витратити понад 20 млн грн.
Також ми зробили репортаж з парку Нивки, що є однією з найбільш недооцінених і цікавих з точки зору ландшафту відпочинкових зон Києва. Нині він дещо занедбаний. Сказати, що парк “жахливий”, не можна, але й назвати доглянутим не дозволяють дірки у асфальті (а подекуди його відсутність) на пішохідних доріжках, густий підлісок, відсутність газону та наявність колоритних “заброшок” у самому серці. І – так: якщо у Києві і є будинок з привидами, то він розташований саме вглибині парку Нивки.