Життя у Києві яскраве й захоплююче – іноді здається, тут ніщо не змінилося з довоєнного часу. Еліта так само купляє дорогі автівки, витрачає шалені кошти на одяг та аксесуари, вечеряє у ресторанах. Самі заклади, до речі, дотримуються правил лише “на фасаді” – свідками цього ми стали днями, коли сталася стрілянина у ресторані готелю Sky Loft. Хтозна, можливо, якби власники дотримувались комендантської години, життя і здоров’я потерпілих і вдалося б зберегти.
Інформатор вирішив перевірити, які з ресторанів нині користуються найбільшою популярністю в грошовитої публіки. Ми обрали п’ять локацій, які є у переліку найкращих чи найцікавіших місць столиці, і зробили фото автомобільних парковок під кожним з обраних ресторанів. Вже згодом, на основі цього, ми визначили, які з закладів користуються найбільшою прихильністю столичних “мажорів”.
1. Ресторан BEEF
Розташований на вул. Шота Руставелі, просто навпроти синагоги Бродського, заклад позиціонує себе, як кращий м’ясний ресторан у Києві, а то й у цілій країні. М’ясо тут готують на відкритому грилі Parrilla і в дров’яній печі, а у меню стейків є яловичина з Америки, Іспанії та локальна, українська. Це місце – традиційний “мажорський” куточок у центрі столиці: сюди ходять дорогі адвокати, аби пообідати з клієнтами, тут проводять час і молоді шибайголови. Втім, локація існує вже майже 15 років, і вже, м’яко кажучи, застаріла.
На парковці перед BEEF бачимо дюжину автівок середнього класу, вартість кожної з них навряд чи перевищує 20 тисяч доларів. Окрім однієї: навпроти входу, просто на пішохідному переході (на “аварійці”) чекав на господаря породистий Mercedes-Benz S-class середини “нульових”. Така автівка коштує від 60 тисяч євро, не зважаючи на вік – а вартість може досягти 80, і навіть 100 тисяч. До речі, в цього ресторану є одна величезна проблема: заїхати на парковку перед ним можна лише по тротуару, і пішоходам доводиться кожного разу лавіювати між автівками.
Загальна вартість – близько 140 тисяч доларів
2. Ресторан – Концертний майданчик Origin Stage
Колишній ресторан Bel Etage просто через дорогу від BEEF зробив ребрендинг, і тепер називає себе концертним майданчиком Origin Stage. Він має чи не найкращу локацію на даху у самому серці Києва. Це його головна “фішка”, що приваблює відвідувачів у будь-яку пору року. А ще – кругла мраморна стійка в самому центрі майданчика, авторські коктейлі і розсувний дах від дощу.
На парковці під Origin Stage ми побачили ще менше автівок, ніж на першій локації. Втім, їхня загальна ціна вища завдяки тому, що до ресторану приїхав власник Aston Martin DBX 2021-2022 років. Вартість такого SUV становить близько 170-200 тисяч доларів США (чи навіть більше). Перед ним – Toyota Land Cruiser 200 та Porshe Cayenne, загалом близько 50 тисяч за обидві автівки.
Загальна вартість – понад 260 тисяч доларів
3. Ресторан NAM
Ресторан сучасної в’єтнамської кухні, розташований на Великій Васильківській, є одним з порівняно “свіжих” місць. Він був відкритий порівняно нещодавно, крім того, дивує жага киян до пізнання азійської (хоча, зізнаємося чесно, – таки “пан-азійської”, тобто адаптованої до європейських смакових рецепторів) кухні. В будь-якому разі, місце “трендове”, і сюди ходять, аби спробувати щось незвичне та здивувати родину.
Ресторан має таку саму проблему, що й BEEF, із заїздом на парковку – водіям доводилося їхати просто по тротуару. Але кмітливі власники додумалися, що можна висмикнути частину огорожі, яка відділяє паркінг від дороги, і це спростило заїзд. Найдорожча автівка, що стояла під в’єтнамським рестораном, – BMW X6 M Competition, орієнтовно 2022 року. Вартість такого авта становить приблизно 100-140 тисяч доларів. Інший транспорт, припаркований біля NAM, “потягне” ще на 40 тисяч.
Загальна вартість – близько 170 тисяч доларів
4. Ресторан Mario
Розташований на перетині вул. Скоропадського і Тарасівської ресторан є улюбленим місцем “тусовки” студентів, що навчаються у “червоному” корпусі КНУ ім. Т. Шевченка. У нинішньому вигляді він стоїть вже близько 30 років (звісно, інтер’єр та фасади оновлюють, але ж не це головне), тому вже трохи вийшов з моди. А колись у ньому влаштовували бенкети на честь приїзду до Києва лідерів інших держав. Втім, завдяки локації, Mario гідно тримає марку – тому і потрапив до нашого переліку “мажорних” місць.
У Mario було не надто людно – з дорогих автівок ми побачили лише слабенький Range Rover Evoque, а на “головному” місці парковки стояв і пишався стильний Mercedes-Benz G-Class AMG. Вартість такого “апарату” становить близько 100 тисяч доларів, в залежності від року випуску – ймовірно, той, що чекав на власника перед Mario, все ж не надто дорогий.
Загальна вартість – близько 150 тисяч доларів
5. Ресторан Porto Maltese
Рибне місце просто навпроти столичного військового ліцею ім. Богуна пропонує відвідувачам свіжий погляд на морепродукти і рибу. Ідея закладу – створити атмосферу середземноморського містечка у діловому центрі – прийшлася до смаку київській еліті, відтак, ресторан зажив слави модного місця. Тут можна зустріти народних депутатів чи Віталія Кличка, що полюбляє ласувати рибою.
На парковці перед цим рестораном було досить живо: вільних місць ми майже не побачили, а на тих, що вже були зайняті, – стояли BMW 740d (середня ціна такої – 150 тисяч доларів), а також новісінький Lexus GX, вартість якого під 100 тисяч. Окрім них, було ще близько 20 інших – простіших – автівок, що підіймає “мажорні акції” рибного ресторану вище за усі інші місця.
Загальна вартість – понад 330 тисяч доларів
Як бачимо – середземноморський клімат, свіжа риба і восьминіг з пікантним соусом таки роблять найкращу касу у Києві. Друге місце за шикарним видом та незвичною локацією. Інші заклади виглядають сумненько з точки зору парковок – ймовірно, їхнім власникам слід переглянути концепцію, аби залучити відвідувачів.
У Києві згорів ресторан “Євразія” та продається “Вітряк”, що на проспекті Глушкова
Нагадаємо, на початку листопада Інформатор писав про те, що у Києві згорів ресторан японської та європейської кухні “Євразія” на Берестейському проспекті. Пожежа почалася на другому поверсі закладу. На щастя, жертв та постраждалих і немає, проте будівлю, схоже, знищено майже повністю – і чи ресторан відновиться, сказати наразі складно.
Також ми розповідали, що у столиці виставили на продаж ресторан “Вітряк” (нині – “Mill Hub”) на проспекті Глушкова. Він існує з 1967 року, і зберіг частину найперших інтер’єрних рішень та оздоблення. Та найціннішим є панно “Вітер” на його фасаді авторства київської художниці-шістдесятниці Алли Горської. Це єдина монументальна робота мисткині, що збереглася у столиці та, вірогідно, у світі: інші опинились в окупації та були знищені.