Росія через 10−15 років може атакувати Європу, якщо Україна піде на поганий мир – глава розвідки Чехії

Глава Служби безпеки та інформації Чехії Міхал Куделка попередив союзників, що тиск на Україну щодо “поганого миру” може лише заохотити Москву до подальшої агресії. Він вважає, що після призупинення війни в Україні Росія може використати наступні 10-15 років для підготовки нового нападу. І тоді держава-терорист може атакувати вже Європу.

Про це Куделка заявив в інтерв’ю Bloomberg. За його словами, Чехія також є “мішенню” для російської гібридної війни, яка складається з шпигунства, кібератак, дезінформації та підривної діяльності.

“Росія витратить, можливо, наступні 10-15 років на те, щоб оговтатися від величезних людських і економічних втрат і підготуватися до наступної мети — Центральної та Східної Європи”, – наголосив Куделка і додав, що Росія сприйме “погану мирну угоду” як перемогу.

Чеській розвідник зауважив, що міжнародне право вимагає від Росії вивести всі війська з України, повернути їй окуповані території і виплатити репарації. Втім, останнім часом Київ “опинився під тиском”, через що змушений розглядати інші варіанти посадити російського диктатора Володимира Путіна за стіл переговорів.

Він також заявив, що що Росія є “імперською наддержавою з імперськими бажаннями” і “абсолютно зневажливо ставиться” до своїх військових втрат і смертей цивільного населення. Водночас він відкинував занепокоєння, що адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа може послабити співпрацю між США та Європою у сфері безпеки та розвідки.

“Я працював з нашими американськими партнерами за президента Трампа і раніше, і це було дійсно чудово… Те ж саме відбувається і зараз, за президента Байдена. І я на 100% переконаний, що це буде так само добре і під час другого терміну Трампа”, – зауважив Куделка.

Він закликав Захід не відновлювати ділові та дипломатичні зв’язки з Росією, оскільки це буде наражанням себе на нові загрози і економічну залежність. За його словами, результат війни визначатиме ймовірність майбутнього глобального конфлікту за безпосередньої участі НАТО.

“Якщо Росія зіткнеться з сильною країною або сильним альянсом, вона зробить розрахунок, що з нею не варто зв’язуватися… Якщо ж, навпаки, Росія дійде висновку, що війна в Україні себе виправдала, що європейські країни слабкі, а НАТО бракує єдності, тоді вона може спробувати щось нове”, – підсумував розвідник.

Плани Трампа

Обраний президент США Дональд Трамп націлений закінчити війну в Україні. Він навіть планує призначити спеціального представника, який буде займатися організацією переговорів з Росією та загалом зупинкою війни. Наразі невідомо, кого затвердять на цю посаду, але в ЗМІ вже назвали низку імен.

13 листопада українське видання ZN.UA з посилання на джерела повідомило, що основним кандидатом на посаду спецпосланця по Україні для проведення переговорів щодо завершення війни від Дональда Трампа є Браян Гук – колишній спеціальний представник США з питань Ірану, який два роки працював в адміністрації Трампа під час його першого терміну. Інформатор в деталях писав, що про нього відомо.

Водночас колишній очільник МЗС України Дмитро Кулеба наголошує на ймовірних негативних наслідках для країни після того, як Дональд Трамп повернеться до Білого дому. За його словами, навіть якщо Трамп спробує призупинити війну, це навряд чи змусить Росію змінити свою поведінку. Оскільки російський правитель Володимир Путін, на його думку, сприймає ситуацію як частину боротьби за власну історичну спадщину.

Нагадаємо, наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними та складними в історії України після 1991 року. Таку думку висловив посол України в Бразилії Андрій Мельник. Він заявив, що новообраний президент США Дональд Трамп може змінити ситуацію, тож тепер варто дивитися, що відбуватиметься до його інавгурації.

Джерело