Як закрити ФОП у Дії: покрокова інструкція

Сьогодні в Україні можна не лише відкрити, а й закрити бізнес онлайн. Більшість реєстраційних дій, зокрема ліквідація (закриття) підприємств, доступні онлайн через застосунок Дія. 

Інструкція, як закрити ФОП у Дії: 

  • Потрібно зайти на портал і натиснути на клавішу Подати заяву, після чого зареєструватися або зайти у власний кабінет. Вся інформація, яка міститься у Дії, підтягнеться у заяву.
  • Обов’язково перевірте, що написано в заяві та чи відповідають дійсності вказані в ній документи.
  • Тоді завірте заяву електронним підписом. Після виконання цих дій заяву буде надіслано ЄДР, щоб припинити діяльність підприємця без участі реєстраторів.

Інформація про закриття надходить до податкової служби. Щоб дізнатися статус заяви, потрібно зайти у розділ Замовлення послуги. У розділі Зверніть увагу з’явиться відповідне повідомлення, воно надсилається також на електронну адресу заявника. 

Проте для повного закриття потрібно виконати ще декілька кроків:

  • Передусім слід надати податкову звітність. Для платників податків за спрощеною схемою це буде декларація платника єдиного податку.
  • Якщо ж підприємець працював за загальною схемою, тоді подається ліквідаційна звітність про стан майна та доходи.
  • Таку звітність потрібно подати упродовж 30 днів після закриття організації. Звіт потрібен від першого дня року закриття підприємства.
  • Це також можна зробити у кабінеті платника податків. Далі потрібно сплатити податки, розмір яких залежить від системи оподаткування. 

Лише після сплати податку можна закрити банківський рахунок підприємства. Більшість банків вимагають власної присутності клієнта під час закриття рахунків. Продовження діяльності після закриття ФОП карається штрафом (п. 117.1. ПКУ) у 17000-34000 грн (ст. 164 КУпАП).

Джерело