Російські війська окупували 235 квадратних кілометрів лише за тиждень. Ворог закріпив контроль над 18% території України. Попри значні втрати, окупанти активізувалися в Донецькій області, що може створити нові загрози для українських сил.
Окупація майже 235 квадратних кілометрів українських територій за тиждень стала найшвидшим темпом наступу за весь 2024 рік, зазначає Reuters. У листопаді ж загальна площа захоплених територій сягнула 600 квадратних кілометрів.
За даними розвідки, Росія зараз контролює близько 18% території України, включаючи весь Крим, більшість Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Темпи наступу найбільше зросли у Донецькій області, де основні бої точаться навколо Курахового.
Західні аналітики пов’язують такі успіхи із тим, що Україна почала наносити удари американськими ракетами ATACMS по цілях на території Росії. Це, за оцінкою військових експертів, спровокувало Москву на більш активні дії на фронті.
На думку Інституту вивчення війни (ISW), якщо російські війська прорвуть оборону біля Курахового, це може відкрити шлях до подальшого наступу у бік Запоріжжя та Покровська. Водночас ці дії дозволять Росії укріпити тили і створити додаткові стратегічні переваги.
Незважаючи на успіхи, західна розвідка оцінює втрати російської армії у сотні тисяч убитих і поранених. Військові блогери проросійського спрямування заявляють, що армія РФ нібито вже увійшла у Курахове, але підтвердження цієї інформації поки немає.
Війна переходить у критичну стадію
За деякими оцінками, війна переходить у нову фазу, що, на думку деяких аналітиків, може стати найнебезпечнішою за весь час бойових дій. Саме тому, на думку міністра оборони Великої Британії Джона Гілі, необхідно подвоїти підтримку Києва. Він також додав, що наразі триває робота над зміцненням східного флангу НАТО.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський ще у лютому 2024 року казав, що Україна увійшла в нову фазу війни, яка виглядає складною. Ворог наступає по всій лінії фронту, захисники України перейшли в тактичну оборону. Не вистачає озброєння, натомість росіяни підтягують свіжі ресурси з техніки й особового складу. Але Україна буде боротися, а особливу надію у цій війні командування покладає на технології.
Щодо прориву росіян на Запорізькому напрямку, то тут загалом зберігається відносна стабільність. Але ситуація на деяких ділянках викликає занепокоєння. Наприклад, у разі прориву ворог може обійти укріплення на Запорізькому напрямку, що створює серйозну загрозу для регіону.