Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський провів зустріч із військовими блогерами, де обговорив ситуацію на фронті, кадрові питання та подальші дії в Силах оборони. На думку Сирського, Росію неможливо перемогти, якщо ЗСУ будуть знаходитись виключно в оборонних позиціях. Внаслідок цього, за його словами, Київ має перехопити ініціативу у війні та почати контратакувати.
Про плани Сирського розпочати контрнаступ проти Росії повідомив політолог і військовослужбовець Кирило Сазонов, який був присутній на зустрічі. За його інформацією, критична ситуація на Покровському та Курахівському напрямках наразі краща, ніж була тиждень тому. Відповідні кризові питання були вирішені, а ЗСУ вдалось розгорнути резерви на цих напрямках. Сазонов повідомив що плани росіян зірвано.
“Позиція Олександра Сирського: маємо зупинити противника. Але Перемога неможлива, якщо ЗСУ працюватимуть тільки в обороні. Маємо перехоплювати ініціативу та контратакувати. Маємо і будемо. Де і хто – побачите”, – заявив Сазонов.
Також він зазначає, що на Покровському напрямку кількість особового складу російських окупантів до Сил оборони України відповідало співвідношенню 5:1. Однак втрати росіян перевищили всі очікування, хоча ворог виконує плани з мобілізації та залучення людей на контракт. За інформацією військового блогера, ворог вже відчуває нестачу резервів та не встигає поповнювати власні підрозділи після важких втрат.
“Якщо раніше бронемашина несла на борту від 8 до 10 десантників, то зараз везе трьох. Командування ворога не розраховувало на такі втрати. А іншої тактики в них немає”, – повідомив він.
Сирський також анонсував зміни у структурі Збройних Сил. Як цитує головнокомандувача Сазонов, занадто затратні та неефективні варіанти було відкинуто, а нова структура стане гнучкою й адаптивною. Це, на його думку, дозволить зробити керування Силами оборони більш ефективними та усуне зайві ланки в структурі. Щодо бойових офіцерів – їх підвищення відбуватиметься швидко.
“Позиція генерала Сирського мене цілком влаштовує. Він налаштований на єдиний шлях без варіантів. Зростати в посадах і званнях мають ті офіцери та сержанти, хто показав себе у бойових діях. Не штурмами в лоб. Не роботою по підручниках. А ті, хто може вигадати неочікуваний для противника хід. Хто дає максимальний результат з найменшими втратами особового складу”, – зазначив військовий блогер.
Нещодавно в українському суспільстві прозвучали гучні заяви щодо необхідності змінити структури в ЗСУ. Майже одночасно голова фонду “Повернись живим” Тарас Чмут та командир “Азову” Денис Прокопенко виступили за те, щоб система управління військами на фронті перейшла до дивізій чи корпусів. Військові експерти з цим погоджуються та кажуть, що такі реформи в умовах великої війни необхідні, і робитися вони мають швидко. Вони пояснюють, що Україна діє на полі бою невеликими підрозділами, а для наступу та звільнення територій треба діяти на рівні дивізії чи корпусу.
Реформи в ЗСУ
У всіх без виключення військових підрозділах ЗСУ невдовзі з’явиться нова штатна одиниця – центр рекрутингу. Їх організація має на меті посилити вербування та залучити до війська максимальну кількість добровольців. Відповідальність за створення центрів рекрутингу нестимуть командири бойових частин. Зазначається, що вони зможуть залучати добровольців до війська без ТЦК. Військові повідомили, що відповідне розпорядження про створення нових штатних підрозділів надійшло від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
Також Міністерство оборони нещодавно повідомило про нову функцію у застосунку “Армія+”. Військовослужбовці, які подали рапорти на зміну місця служби, зможуть бачити у ньому номер наказу про переведення. Сповіщення надходитиме автоматично. У відомстві наголосили, що за 10 днів роботи сервісу військові подали в “Армія+” 4500 рапортів на зміну місця служби. З них 4200 – опрацьовані Кадровим центром ЗСУ, а 900 вже отримали погодження. Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко додала, що функція є надважливою для наших військових, адже наявність номера наказу значно пришвидшує весь процес переведення.