Перехідна команда новообраного президента США Дональда Трампа підписала меморандум щодо передачі влади з адміністрацією Джо Байдена. Це відбулося через кілька місяців після того, як цей процес мав розпочатися. Документ надає новій адміністрації доступ до інформації федеральних агентств, яка потрібна для підготовки до прийняття на себе управління урядом.
Про це повідомляє Axios. Графік процесу має полегшити передачу контролю, але команда Трампа пропустила встановлені терміни 1 вересня та 1 жовтня, щоб підписати планові угоди з Управлінням спільних служб та Білим домом.
Тепер перехідний період Трампа та обраного віце-президента США Джей Ді Венса фінансуватимуть приватними коштами. Імена спонсорів будуть розкриті публічно.
Також угода передбачає, що команда Трампа не буде використовувати урядові будівлі чи технології, які надало Управління загальних служб. Це може викликати побоювання щодо безпеки, враховуючи недавні спроби злому як мінімум однієї з президентських кампаній.
Умови, які виклала команда Трампа, багато в чому суперечать протоколу та деяким усталеним процедурам, які використовувалися десятиліттями під час передачі влади. Новообраний лідер також відмовився від брифінгів розвідки, як тільки став кандидатом у президенти. Тоді він казав, що не хоче, щоб його звинувачували у витоку інформації.
“Ця взаємодія дозволяє нашим передбачуваним кандидатам у кабінет розпочати критично важливу підготовку, включаючи розміщення десантних груп у кожному департаменті та агентстві, а також завершити впорядковану передачу влади”, – заявила Сьюзі Уайлс, голова адміністрації Трампа.
Водночас президент і генеральний директор Партнерства з державної служби Макс Стір, яке курирує Центр з переходу президентської влади, зазначив, що підписання угоди знаменує собою “позитивний крок на шляху до ефективного передання влади”.
“Ця угода відкриває прямий доступ до інформації федеральних агентств, що вкрай важливо для готовності нової адміністрації розпочати управління з першого дня і має вирішальне значення для успіху переходу”, – підсумував він.
Що кажуть у Трампа про війну в Україні
“План перемоги” Володимира Зеленського частково складався з урахуванням приходу Дональда Трампа до влади у США. Мова йде про четвертий та п’ятий пункти – доступ західних партнерів до природних ресурсів України та заміна частини американських військ, зазначають у FT. За їх інформацією, новообраний президент Сполучених Штатів зацікавився цими пунктами.
Зараз Зеленський шукає можливість якнайшвидше зустрітися з Трампом, щоб схилити республіканця на свій бік, забезпечивши його підтримку у перемовинах з Росією. Зокрема, одна з пропозицій Зеленського, стверджує Welt – передача Трампу права вибору у майбутньому, кому можна буде інвестувати в Україну.
При цьому республіканський сенатор Марко Рубіо (штат Флорида), який має обійняти посаду держсекретаря при Трампі, назвав боротьбу України проти російських загарбників “війною, що зайшла в глухий кут”, яку треба зупинити. Він зауважив, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп хоче завершення війни, але це не робить його “фанатом Путіна”.
Обраний президентом США Дональд Трамп може запропонувати Україні подальші постачання зброї в обмін на заморожування війни. Стабільність на всій лінії зіткнення, за задумом американської адміністрації, забезпечуватимуть європейські війська. Процес вступу України до НАТО, як і війна, буде “заморожений”, пише The Telegraph із посиланням на анонімні джерела. Це нібито один з варіантів “плану Трампа” щодо України. Але, як зазначає видання, сам Трамп ніколи докладно не пояснював, що передбачає його план.