Кабмін затвердив новий порядок повернення споживачами непридатних харчових продуктів: що зміниться

Кабінет Міністрів затвердив новий порядок повернення непридатних чи небезпечних для споживання харчових продуктів. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 26 листопада 2024 року. Про це повідомляє Мінекономіки 27 листопада.

Новий порядок набуде чинності одночасно з новою редакцією Закону «Про захист прав споживачів». Як визначено Прикінцевими та перехідними положеннями Закону, набуття чинності відбудеться після припинення чи скасування воєнного стану. 

«Порядок розроблено в межах підготовки до набуття чинності нової редакції Закону «Про захист прав споживачів». Запропонований механізм дозволить захистити права покупців та одночасно надасть бізнесу можливість швидко й без звернень до суду врегульовувати зі споживачами спірні питання. Це певною мірою убезпечить доброчесний бізнес від перевірок та стане надійним механізмом захисту прав споживачів», – зазначила заступник Міністра економіки Тетяна Бережна.

Зокрема, документом визначені такі строки заміни чи повернення продуктів з моменту його придбання:

  • протягом доби – харчові продукти, що зберігаються за температури +6 °C;
  • не пізніше трьох календарних днів – продукти, граничний термін споживання (дата «вжити до») або мінімальний термін придатності яких не перевищує 14 днів (але в будь-якому випадку до закінчення терміну придатності);
  • не пізніше 14 днів з моменту придбання – продукти, термін придатності яких перевищує 14 днів.

Для випадків дистанційного придбання продуктів (онлайн торгівля) передбачено, що терміни повернення та заміни починають діяти з часу фактичного отримання покупцем продукції.

Державні програми підтримки для українського бізнесу в 2025 році

У 2025 році в державному бюджеті України на програми стимулювання національних виробників закладено щонайменше 36 млрд грн. Про це 19 листопада повідомила міністр економіки Юлія Свириденко. 

 «Пріоритет бюджету на 2025 рік — безпека і оборона, на які виділяється понад чверть прогнозованого ВВП. Водночас головним пріоритетом економічної політики є збільшення самодостатності. Для цього ми продовжимо реалізовувати політику «Зроблено в Україні», яка стимулює залучення інвестицій у реальний сектор, посилює несировинний експорт та розвиває внутрішнє виробництво. Тож на програми підтримки виробників ми передбачили щонайменше 36 млрд грн», — наголосила Юлія Свириденко.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Джерело