У п’ятницю, 29 листопада, Україна відзначає День логіста, а православна церква шанує пам’ять мученика Парамона. Іменини сьогодні святкують Валеріан, Данило, Денис, Іван, Микола, Сергій. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату існував ритуал на везіння і щастя.
29 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах
Щорічно в останню п’ятницю листопада Україна відзначає День логіста. Логістика – це ефективне планування, реалізація та контроль переміщення й зберігання різноманітних товарів від пункту відправлення до місця призначення. Логісти – майстри якісного перевезення з мінімальними затратами.
Всеукраїнський день логіста не вважається офіційним святом, проте це не заважає об’єднанню колег зі всієї країни для святкування професійного дня. Кожного року влаштовуються професійні практичні конференції з логістики та круглі столи.
Чорна п’ятниця відома у всьому світі як день шалених знижок напередодні різдвяних свят. Походить зі Сполучених Штатів Америки та є наступним днем після загальнонаціонального свята – Дня подяки. Ще вночі покупці шикуються у довжелезні черги до магазинів по всій країні, щоб скористатися найбільшими в сезоні святковими знижками. Чорною називають останню п’ятницю осені. Так, у 2024 році до вигідних передріздвяних покупок слід готуватися 29 листопада.
В останні роки ідея чорної п’ятниці перетнула межі США та широко використовується в маркетингових цілях в багатьох країнах світу. Адже перед Різдвом та Новим роком покупці активізуються, тому магазини прагнуть “увірвати свій шматок” і заохочують покупців цікавими святковими знижками. До слова, знижки пропонують не тільки роздрібні магазини, але й фірми та компанії, що надають різноманітні послуги. Та якщо ідея з передсвятковими знижками для всіх зрозуміла, то питання про те, звідки взявся сам термін “чорна п’ятниця” залишається для багатьох відкритим.
Чорна п’ятниця – день, коли споживачі залишають в магазинах в рази, а то й десятки разів більше грошей, ніж в будь-який інший день. І це не вигадки, саме такі цифри показують результати досліджень. В деяких країнах люди беруть відгули, йдуть на лікарняні, щоб вибрати подарунки до Різдва за зниженими цінами. Підігрівають активність покупців привабливі гасла, що обіцяють до 70-90% знижок.
В останню п’ятницю листопада відзначається Міжнародний день системного інженера. Це спеціаліст, який не тільки встановлює внутрішні мережі комп’ютерного обладнання, але й допомагає співробітникам правильно використовувати програмне забезпечення.
Низька кваліфікація системного інженера може призвести до втрати цінних даних компанії або до матеріальних збитків. Тому спеціаліст повинен добре знати локальні мережі та конкретні програми, які забезпечать безперебійну роботу фірми.
В обов’язки системних інженерів входить також налаштування та обслуговування антивірусного та програмного забезпечення, контроль помилок у роботі комп’ютерних програм та їх швидке усунення, пошук способів оптимізації витрат. Нерідко спеціалісти самостійно ремонтують оргтехніку та ПК.
29 листопада відзначають незвичайне свято – День “Клієнт не завжди правий”. Ці слова, тільки у протилежному значенні, існують дуже давно. У 1909 році вираз “Клієнт завжди правий” промовив Гаррі Гордон Селфрідж, власник мережі магазинів. Він обрав ці слова рекламним слоганом для своїх універмагів. Аналогічний вислів використав швейцарець Сезар Рітц для розкрутки власної мережі готелів, а саме “Клієнт ніколи не буває неправий”.
Свято 29 листопада запроваджене на противагу цьому маркетинговому виразу. Адже у бізнесі потакання всім вимогам та примхам покупців товарів і послуг не є клієнтоорієнтованою політикою. Вислів втратив свою актуальність та йде проти сучасних тенденцій маркетингу.
Кожного року в останню п’ятницю листопада світ відзначає Всесвітній день інформації. Свято заснувала Міжнародна академія інформатизації (член при департаменті інформації ООН) у 1994 році, а вже у 1995 році академія стала Головним Консультантом Соціального та Економічного Рад ООН.
У Всесвітній день інформації організовуються форуми, конференції, ділові зустрічі для пошуку рішень щодо оптимізації інформаційного потоку. Метою цього дня є формування, розробка, координація загального світового простору інформації.
29 листопада – яке сьогодні церковне свято
У православному календарі день пам’яті святого мученика Парамона. Святий мученик Парамон був одним із тих, хто віддав своє життя за віру в Христа під час жорстоких гонінь імператора Декія. Жив він у місті Віфінії на півдні Азії. Він був доброю і чесною людиною, яка любила Бога і ближнього. 250 року імператор Декій наказав усім жителям Римської імперії приносити жертви язичницьким божествам. Хто відмовлявся, того страчували. У Віфінії було ув’язнено 370 християн, яких піддавали страшним тортурам, сподіваючись, що вони зречуться Христа.
Святий Парамон не міг спокійно дивитися на цей злочин. Він вийшов на площу, де відбувалося судилище, і голосно засудив жорстокість правителя і військових. Він заявив, що він теж християнин, і що немає іншого Бога, крім Єдиного Істинного Бога, Господа Ісуса Христа. За це його заарештували та привели до правителя Аквіана, який був намісником Декія.
Аквіан спробував спокусити Парамона обіцянками й погрозами, але той залишався непохитним у своїй вірі. Тоді Аквіан наказав його жорстоко катувати: йому відрубали вуха, ніс, язик, руки й ноги. Святий Парамон терпів муки з мужністю і радістю, прославляючи Бога. Нарешті йому відрубали голову, і він пішов у Царство Небесне. Так само було вбито і 370 мучеників, які не зрадили Христа.
Святий Парамон є прикладом справжнього християнина, який не боявся страждати та вмирати за свою віру. Він заступився за своїх братів і сестер, які потребували допомоги та захисту. Він не піддавався на провокації та спокуси світу, але слідував за Христом до кінця. Він є покровителем і заступником усіх, хто страждає за правду і справедливість. Ми можемо звертатися до нього з молитвою, щоб він посилив нашу віру і дав нам силу переносити труднощі життя.
У день Парамона існував ритуал на везіння і щастя. У це народне свято ходили до сусідів і просили позичити якусь дрібницю на кшталт яйця та цибулини. Вірили, що після такого людина весь наступний рік буде везучою.
Хто народився 29 листопада
29 листопада 1954 р. і 21 вересня 1957 р. – Джоел Девід та Ітан Джессі Коен – американські кінорежисери, сценаристи й продюсери. Широко відомі за такими роботами, як “Старим тут не місце”, “Фарго”, “Великий Лебовські”, “Бартон Фінк”, “Перехрестя Міллера”, “Людина, якої не було” і “Балада Бастера Скраггса”.
29 листопада 1976 р. – Чедвік Аарон Боузман – американський актор. Після вивчення режисури в Гарвардському Університеті отримав свою першу головну роль – у серіалі “Невідомі обличчя”. Проривною для Боузмана стала роль бейсболіста Джекі Робінсона в біографічному фільмі “42”.
29 листопада 1976 р. – Анна Кей Феріс – американська комедійна акторка, співачка і продюсерка. Прославилася роллю Сінді Кемпбелл у серії фільмів “Дуже страшне кіно”. Також відома за ролями у фільмах “Труднощі перекладу”, “Горбата гора”, “Моя супер-колишня”, “Хлопчикам це подобається”, “Скільки в тебе?”, “Диктатор”, “Даю рік” і “За бортом”.
29 листопада 1978 р. – Лорен Крістіна Джерман – американська актриса. З 2016 по 2021 рік знімалася в серіалі “Люцифер” у ролі детектива Хлої Деккер.
29 листопада 1982 р. – Лукас Йорк Блек – американський кіноактор, найбільш відомий за роллю Шона Босуела у фільмі “Потрійний форсаж: Токійський дрифт”.