Нардепка від Батьківщини Шкрум склала мандат: може стати міністеркою

Народна депутатка від фракції “Батьківщина” Альона Шкрум склала мандат. Повідомляється, що вона може стати міністеркою – очолити нове Міністерство повернення українців. Цю інформацію офіційно ще не підтверджували, втім вже колишня народна обраниця оголосила, що на неї чекають великі зміни.

Про складання мандату у п’ятницю, 29 листопада, повідомив нардеп від “ЄС” Олексій Гончаренко. Він опублікував відповідний документ.

За словами Гончаренка, Шкрум має очолити нове Міністерство повернення українців. Раніше він повідомляв, що на посаду в цьому міністерстві розглядають декілька кандидатур, зокрема депутаток від “Слуги народу” Марію Мезенцеву та від “Батьківщини” Альону Шкрум.

Шкрум складання депутатського мандату підтвердила. На своїй сторінці в Instagram вона оприлюднила фото з її присяги, яка відбулася 27 листопада 2014 років.

“Рівно 10 років тому. Не можу повірити. Ну що можу сказати, дуже символічно. Прийшов час великих змін”, – написала нардепка.

Альона Шкрум 2

Хто така Альона Шкрум

36-річна Альона Шкрум – народна депутатка 8 і 9 скликань. Обидва рази – від партії “Батьківщина”.

В парламенті Шкрум очолювала підкомітет з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики так і не місцевого самоврядування. У Верховній Раді 9 скликання нардепка працює в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики, а також входить до складу Тимчасової слідчої комісії для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Заміжня за нардепом Верховної Ради 9 скликання від “Слуги народу” Дмитром Наталухою. Він є головою комітету з питань економічного розвитку.

Що за Міністерство повернення українців

19 серпня 2024 року Володимир Зеленський анонсував створення Міністерства єдності. За його словами, ця інституція мала б об’єднувати українців за кордоном та сприяти протидії російським наративам. Згодом, під час кадрових змін в уряді, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія повідомив, що наразі парламент вже працює над Міністерством повернення українців.

Пізніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що ідея створення цього міністерства полягає в тому, що Україна приділяє окрему увагу 7,5 млн українці, які зараз знаходяться за межами нашої держави. За його словами, стратегія Києва щодо повернення українців розподілена між Міністерствами економіки, реінтеграції, соціальної політики та закордонних справ. Тож вона розпорошена та не виділена як пріоритет. Натомість уряд хоче пріоритезувати її не тільки на папері, але і в реальності. Для цього збираються залучити команду, яка дійсно щоденно буде займатись стратегією повернення громадян.

“Для того, щоб повернути українців, їх треба замотивувати до повернення там, де вони зараз є. Ми розуміємо уже сьогодні, що не всі українці повернуться. Українці за кордоном – це теж наші люди. Вони теж підтримують нашу державу своїми внесками, своїми донатами, своїми протестами, своїм висловленням думок, своїм авторитетом”, – заявляв Шмигаль.

Втім, згідно з результатами опитування Active Group, більшість українців скептично ставиться до ініціативи створити Міністерство повернення.

Джерело