Фейк про готель у Куршевелі: як російська пропаганда знову спробувала атакувати президента України

Ворог активно розповсюджує фальшиве повідомлення про начебто покупку президентом України Володимиром Зеленським готелю Palace Des Neiges в Куршевелі, Франція. За твердженням фейкового відео, вартість цього готелю становить 88 мільйонів євро. В інсинуаціях пропагандистів зазначається, що готель нібито придбано через компанію Film Heritage Inc, яку нібито пов’язують із родиною Президента.

Центр протидії дезінформації розвінчує черговий фейк ворога. Повідомляється, що для надання вигляду достовірності, в сюжеті показується вебсайт готелю, на якому вказується, що власником є саме ця компанія. Однак, як встановив ЦПД, сайт є фальшивим і не має жодного стосунку до готелю. Він був створений лише 22 листопада 2024 року, що свідчить про його використання виключно для поширення дезінформації.

На офіційному вебсайті готелю зазначено зовсім іншого власника, що остаточно спростовує цей фейк. Це вже не перший випадок, коли російська пропаганда намагається дискредитувати Володимира Зеленського і його родину через поширення фальшивих новин про елітну нерухомість. 

Про що ще брехали пропагандисти РФ

Звісно, що більше фейків стосується Зеленського і його дружини. Так, російські пропагандисти вигадали фейк про те, що перша леді Олена Зеленська отримала новий паспорт. Пропагандисти показ фотографію “документа”. Крім того, вони написали, що президентська сім’я начебто планує втекти до цієї країни. 

Також фейкометники збрехали, що дружина президента України купила дорогий Bugatti Tourbillon. Ставка була на те, щоб оббрехати очільників України перед самітом НАТО.

Окрім цього, пропаганда РФ вигадувала брехню про воїнів ЗСУ: буцімто вони хочуть знищити 90% росіян, а тих, хто вижив, перетворити на рабів. Такі побрехеньки почали за новими методичками масово вливати у голови населення РФ.

Також з’ясувалося, що у ЄС росіяни поширюють свою пропаганду через правозахисний фонд “Правдофонт”. Через цей фонд російська пропаганда поширюється у понад 44 країнах. Z-пропаганда поширювала наратив, що воєнний стан незаконний, бо Україна не оголошувала війну. Також повідомлялося, що російська пропаганда розповсюджувала фейки про 113 бригаду ТрО.

Джерело