Пропагандист та заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв у неділю, 1 грудня, порадував черговим оглядом геополітичних подій. Головне місце в ньому зайняло бурчання з приводу протестів у Грузії, яка не схотіла спокійно лягти на проросійський курс після парламентських виборів. Медведєв лякає грузинів, що це, звичайно ж, загрожує повторенням “українського шляху” з усіма його бідами.
Медведєв наголошує, що у Грузії зараз нібито – спроба чергової “кольорової революції”. Зазвичай, таке “закінчується дуже погано”, побоюється він.
“Прострочена “президентка” Грузії, старанна французька учениця Збігнєва Бжезинського божевільна тітка Саломе пров’якала, що не звільнить крісло, бо не визнає вибори. За таке раніше вішали на ліхтарних стовпах. Нині час гуманний. Пронесе. Загалом, є всі передумови для того, щоб знову опустити Грузію у вир цивільних зіткнень. Словом, сусіди швидко рухаються українським шляхом у темну безодню”, – написав пропагандист.
Колишній заступник міністра МВС України Антон Геращенко звернув увагу, що експрезидент РФ при цьому скромно оминає тему “обнуління” путінських термінів, яка дозволила правителю Росії не розлучатися зі своїм троном до 2036 року. Нагадаємо, перед цим Медведєв ще й особисто взяв участь у “рокіровці” після перших двох термінів глави Кремля, побувавши президентом Росії у 2008-2012 роках, і малодушно відмовився від боротьби за свій другий термін, добровільно поступившись місцем Путіну.
“Похмелившись після суботніх поливань, Медведєв взявся за грузинську чачу. “Вішанням на ліхтарних стовпах” він загрожує президентці Грузії Саломі Зурабішвілі, яку він називає “простроченою”. Цікаво, а що тоді мають зробити з Путіним, який уже “переседент” (президент, який “пересидів” – ред) понад 15 років?”, – написав Геращенко.
Медведєву не сподобався візит Каллас до Києва
Те, що новий голова Євроради Антоніу Кошта та нова глава дипломатії ЄС Кая Каллас свій перший робочий день провели у Києві, теж зачепило Медведєва. Каллас він назвав “естонською русофобкою, яка підняла раніше разом із чоловіком бабло в Росії”.
“Це (відвідування Києва) означає одне: для них головне аж ніяк не процвітання країн Євросоюзу, не розвиток економіки та не вирішення соціальних завдань. Головне – продовження війни до останнього українця. Радійте, європейці: добрий вибір, правильні захисники демократії!”, – написав експрезидент РФ.
Крім того, Медведєв зловтішно зазначив, що популярність президента України Володимира Зеленського падає і що це “нарешті” визнали в Англії. Російський чиновник прогнозує, що у зв’язку з цим на Банковій нібито “чіплятимуться за владу”, а це пов’язано з необхідністю продовження війни, і, отже, Дональду Трампу не бачити легких переговорів з Україною на цю тему.
Що відбувається в Грузії
28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що уряд країни вирішив відкласти переговори щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, Грузія зможе розпочати перемовини не раніше 2030 року, коли країна буде готова з економічного погляду.
Таке рішення спричинило нову хвилю протестів у Грузії. На вулиці вийшли сотні тисяч протестувальників. Поліція застосувала водомети, перцевий газ та інші спецзасоби для розгону демонстрантів. Унаслідок сутичок 28 листопада десятки людей, зокрема протестувальників, журналістів та силовиків, отримали травми. Правоохоронці затримали щонайменше 43 осіб. Протести не припинилися і в ніч з 29 на 30 листопада. Поліція знову застосувала водомети та газові капсули для розгону багатотисячної акції протесту в Тбілісі. Затримали понад сотню осіб.
Водночас президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не складе свої повноваження навіть після закінчення мандату, який має завершитись 16 грудня. Вона вважає новообраний парламент нелегітимним та неспроможним провести вибори й обрати нового президента. Нагадаємо, перші протести в Грузії розпочались у жовтні через фальсифікацію парламентських виборів у державі.
Кобахидзе, своєю чергою, що відкинув можливість проведення повторних парламентських виборів, попри масові акції протесту в країні. Він заявив, що уряд працює стабільно, а новий парламент, більшість в якому належить до “Грузинської мрії”, висловів довіру новому складу Кабінету міністрів. Після цього Кобахідзе призначив 12 нових міністрів та ще раз запевнив, що 14 грудня відбудуться вибори президента Грузії.