У вівторок, 3 грудня, православна церква шанує пам’ять Іоанна Мовчальника. Іменини сьогодні святкують Андрій, Гавриїл, Георгій, Іван, Микола, Сава, Федір. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату намагалися лягти спати якомога раніше.
3 грудня – яке сьогодні свято в різних країнах
Щорічно 3 грудня відзначається Всесвітній день комп’ютерної графіки або Міжнародний день дизайнерів та аніматорів (День 3D). Свято започаткувала американська компанія Alias у 1998 році. Дата святкування обрана на честь абревіатури тривимірної графіки (3D), число 3 та D – December (що перекладається з англійської мови як “грудень”). Ідею свята підтримали великі компанії, але спочатку цей день стосувався лише 3D-аніматорів. Зараз День комп’ютерної графіки відзначається значно ширше, охоплюючи усіх спеціалістів даної галузі. Заходи, присвячені цій події, тривають до десяти днів (конференції, майстер-класи, онлайн-інтерв’ю).
Щорічно у перший вівторок грудня відзначається Всесвітній день трюків. Це свято було засноване командою баскетболістів Harlem Globetrotters, які у свій час стали королями дриблінгу. Хлопці демонструють свої здібності, поєднуючи професійну гру з шоу, в якому присутні найскладніші трюки та смішні театральні вистави. Протягом багатьох років вони встановлювали рекорди та й зараз продовжують розсувати рамки гри у баскетбол.
Гравці Harlem Globetrotters є Послами доброї волі Сполучених Штатів та кумирами мільйонів молодих людей, які прагнуть до висот спорту, ламаючи стереотипи та переступаючи через зведені перепони. Баскетболісти поставили собі мету за допомогою свята заохочувати хлопців та дівчат робити трюки, знімати ролики та викладати у соціальні мережі. Але при цьому вони попереджають, що кожну свою дію необхідно ретельно продумувати. Тільки здоровий глузд є запорукою безпеки.
3 грудня щорічно відзначають День народження SMS, одного з найбільш популярних та важливих способів спілкування у сучасному світі. Сьогодні служба коротких повідомлень (SMS) є невіддільною частиною нашого повсякденного життя.
Саме 3 грудня 1992 року інженер із Фінляндії Ніл Папуорт та його команда вперше відправили SMS-повідомлення з персонального комп’ютера на мобільний телефон директора Vodafone Річарда Джарвіса. Ця подія стала відправною точкою для революції у світі мобільного зв’язку та спілкування.
Цікаво, що перше SMS-повідомлення містило простий текст: “Merry Christmas” (“З Різдвом”). Річ у тім, що на той момент мобільний зв’язок тільки починав розвиватися. SMS повідомлення розглядалися як додаткова функція, що дозволяє користувачам надсилати короткі текстові повідомлення та обмінюватися інформацією. У 1992 році мало хто припускав, наскільки важливою та затребуваною стане ця послуга.
Згодом SMS набули величезної популярності. Користувачі могли надсилати повідомлення навіть у ситуаціях, коли дзвінок був неможливим або незручним. Технологія служби коротких повідомлень (SMS) змінила спосіб, яким ми спілкуємось один з одним, та стала важливою частиною нашої сучасної культури.
З часом SMS-повідомлення стали більш різноманітними та багатофункціональними. З’явилися такі функції, як надсилання мультимедійних повідомлень (MMS), можливість надсилати голосові повідомлення через Інтернет, а також використання емодзі та смайликів для більш виразного спілкування. Слід зазначити, що служба коротких повідомлень також зіграла значну роль у сфері бізнесу та маркетингу. Компанії почали використовувати SMS для розсилки інформації про свої товари та послуги, нагадування про важливі події, а також просто для взаємодії з клієнтами.
SMS-повідомлення стали універсальним способом спілкування у сучасному світі. Вони використовуються для особистих розмов між друзями та сім’єю, для ділового листування, а також для повідомлень та підтверджень різних сервісів. Важливо, що SMS залишаються одним із найнадійніших способів доставки повідомлень, навіть в умовах поганого сотового зв’язку.
День народження служби коротких повідомлень SMS є чудовим приводом відзначити важливу роль SMS у нашому сучасному житті. Погодьтеся, SMS допомагають нам залишатися на зв’язку, висловлювати почуття та ділитися інформацією з іншими людьми. Незалежно від того, які зміни будуть у майбутньому, SMS залишаться важливою частиною нашого цифрового життя.
День “Давайте обіймемося” відзначається 3 грудня. Обійми – це чудовий спосіб висловити свою любов і підтримку, а також вони можуть змусити вас почуватися добре. Тож сьогодні міцно обійміть того хто важливий для вас. Це свято сили простих обіймів.
Цей день заохочує людей обіймати один одного, пропонуючи комфорт, тепло і зв’язок. Відомо, що обійми мають численні переваги, як емоційні, так і фізичні, що робить цей день святом людського дотику і прихильності.
Вважається, що слово “обійми” походить від давньоскандинавського слова “hugga”, що означає “втішати”, або від німецького слова “hegen”, що означає “плекати або виховувати”. Протягом століть акт обіймів був фундаментальною формою людського самовираження, що виходила за межі культурних кордонів і символізувала любов, підтримку та солідарність.
Обійми вивільняють окситоцин, який часто називають “гормоном кохання”, що сприяє виникненню почуття довіри, прив’язаності та прихильності. Обійми також допомагають зменшити стрес, знизити кров’яний тиск і зміцнити імунну систему. Вони особливо важливі для здорового розвитку немовлят і дітей, які процвітають завдяки фізичній прихильності та контакту.
Щедрий вівторок – це глобальний рух щедрості, відзначають кожного року у наступний вівторок після Дня подяки. В епоху, коли споживацтво часто затьмарює дух щедрості, Щедрий Вівторок постає як промінь надії, заохочуючи людей і організації по всьому світу робити пожертви для своїх громад. Цей глобальний рух щедрості, що припадає на вівторок після Дня подяки в США, став важливою віхою у розвитку філантропії.
Щедрий вівторок був задуманий у 2012 році нью-йоркським театром “Y” на 92-й вулиці та Фондом Організації Об’єднаних Націй. Це була відповідь на споживацький підхід до “Чорної п’ятниці” та “Кіберпонеділка”, метою якого було виділити день, присвячений благодійності. Відтоді рух набрав обертів, поширюючись на більш ніж 75 країн, кожна з яких адаптувала ініціативу до своєї місцевої культури та потреб.
В Україні Щедрий Вівторок, відомий як “#ЩедрийВівторокUA”, був прийнятий з широкими обіймами, що відображає сильну культуру підтримки громади, волонтерства та філантропії в нашій країні. Український рух адаптує глобальний меседж до місцевих потреб, зосереджуючись на силі колективних дій для сприяння змінам і надання допомоги там, де вона найбільше потрібна. Україна вперше приєдналась до міжнародної благодійної спільноти у 2018 році та стала 154-ю країною, яка долучилась до руху Giving Tuesday.
3 грудня – яке сьогодні церковне свято
3 грудня в церковному календарі – день пам’яті Іоанна Мовчальника. Він народився в заможній родині. Коли преподобному Іоанну було сімдесят років, помер святий і Богоносний батько, ігумен Сава. Святитель глибоко сумував за покійним. Святий Сава з’явився йому у видіннях і, втішивши, передбачив, що Іоанну належить багато потрудитися в боротьбі з єрессю. І, дійсно, Іоанн повинен був покинути свою келію, щоб зміцнити братію в боротьбі з єрессю орігенітів.
Преподобний Іоанн Мовчальник провів у Лаврі преподобного Сави Освяченого 66 років. Невпинним чернечим подвигом, невсипущою молитвою, смиренномудрістю здобув Іоанн благодать Святого Духа: за його молитвою відбувалося багато чудес; таємні думки людей були для святителя явними; він зцілював хворих і біснуватих; ще за життя свого рятував від неминучої загибелі тих, хто кликав його ім’я; з насіння фіґолику, кинутого святителем у сухий ґрунт, проросло прекрасне дерево і принесло плоди. У віці 104 років преподобний Іоанн Мовчальник з миром відійшов до Господа.
У це народне свято люди намагалися якомога менше говорити. За це дата отримала назву День тиші. Вважалося, що чим менше слів буде сказано сьогодні, тим прихильнішою буде доля до людини. Молитву в цей день читали про себе і всі справи намагалися закінчити в тиші. Особливо суворо заборонялося підвищувати голос, влаштовувати конфлікти та швидко базікати.
Хто народився 3 грудня
3 грудня 1948 р. – Оззі Осборн – британський рок-співак, музикант, один із засновників і учасник гурту Black Sabbath, що справив значний вплив на появу таких музичних стилів, як хард-рок і хеві-метал.
3 грудня 1960 р. – Джуліанна Мур – американська акторка та письменниця. Справжній злет її кар’єри стався після виходу на екрани фільму “Парк Юрського періоду 2: Загублений світ”.
3 грудня 1960 р. – Деріл Крістін Ханна – американська акторка, режисерка, сценаристка і продюсерка. Ганна знялася у фільмах “Гра в полях господніх”, “Сповідь невидимки”, “Напад гігантської жінки”, “Двоє – це занадто” та ін.
3 грудня 1968 р. – Брендан Джеймс Фрейзер – американський і канадський актор театру, кіно і телебачення, продюсер. Найвідоміший за роллю Ріка О’Коннелла в трилогії фільмів “Мумія”, а також за фільмами “Вибух із минулого”, “Джордж із джунглів”, “Засліплений бажаннями”, “Зіткнення” і “Кит”.
3 грудня 1985 р. – Аманда Мішель Сейфрід – американська акторка, співачка, продюсерка і модель. Великим успіхом для неї стала роль у серіалі “Велике кохання”. У 2010 році вийшли два фільми за її участю: “Дорогий Джон” і “Листи до Джульєтти”, а у 2011 році – “Червона Шапочка” і “Час”.
3 грудня 1986 р. – Тетяна Анатоліївна Казанцева – українська акторка театру і кіно, відома за ролями у фільмах “Духless 2”, “Останній яничар”, “Інсомнія”, “Жереб долі” тощо.
3 грудня 1998 р. – Людмила Олексіївна Сивацька – українська актриса. Була ведучою програми “Обережно, діти” на Першому національному каналі.