Створити окремі графіки відключень світла для багатоповерхівок з електроплитами не можливо. Завдання оператора полягає у тому, щоб максимально рівномірно розділити дефіцитну електроенергію між усіма споживачами. Про це розповіли у ДТЕК.
У ДТЕК назвали дві причини, чому не можливо створити окремі графіки відключень світла для багатоповерхівок з електроплитами. Зокрема, мова йде про принцип справедливості та технічну можливість.
“Перша і найголовніша причина, тому що це порушить принцип справедливості. Не може бути жодних особливих умов для жодної категорії споживачів. Завдання оператора – максимально рівномірно розділити дефіцитну електроенергію між усіма споживачами. Друга причина – технічна. Багатоповерхівки можуть бути підключені до тих же ліній, що й, наприклад, п’ятиповерхівки. Тобто на одній лінії можуть бути п’ять хрущовок з газом і три багатоповерхівки з електроплитами. Таким чином відключати одну окрему багатоповерхівку за окремим графіком просто фізично неможливо. Але головне, щоб електроенергія розподілялась між всіма споживачами рівномірно та з дотриманням принципу соціальної справедливості”, – наголосили у ДТЕК.
Експерт налякав українців прогнозом на зиму
Відключення світла в Україні триватимуть усю зиму. Тривалість відсутності електрики залежатиме від погоди та швидкості відновлення після ударів РФ. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в коментарі виданню “Obozrevatel”, що ситуація в енергосистемі непроста, але керована. Наразі ремонтні бригади активно працюють над відновленням.
“Зараз триває відновлення в тих частинах, де це можна зробити швидко й ефективно”, – зазначив Харченко.
За його словами, взимку українці зіткнутися з частими відключеннями світла. Він зазначив, що в разі відновлення енергомереж можливі короткочасні відключення – 2-4 години на добу, але в разі погіршення погоди або нових атак періоди без електрики можуть зрости до 12-16 годин на добу.
“Я не бачу підстав вважати, що можлива реально каскадна аварія національна”, – наголосив Харченко.
За прогнозом, для використання всіх потужностей знадобиться близько двох тижнів, а для сталого режиму роботи системи – знадобиться не менше 3-4 тижнів.