Опозиція Південної Кореї готується звинуватити президента у держзраді та оголосити імпічмент

Опозиційна Демократична партія Південної Кореї планує звинуватити президента Юна Сок Йоля, який 3 грудня оголошував воєнний стан у країні, у державній зраді. Також опозиція хоче запустити процедуру імпічменту. Якщо це вдасться, то триватиме суд, який вирішить, чи виправдано Йоля хочуть відсторонити від посади.

Про це повідомило південнокорейське інформагентство Yonhap. Видання зазначає, що у держзраді також збираються звинуватити міністрів оборони та внутрішніх справ.

“Головна опозиційна Демократична партія заявила, що висуне звинувачення у державній зраді проти Юна, а також його міністрів оборони та внутрішніх справ, і оголосить їм імпічмент, щоб притягнути їх до відповідальності за ці дії”, – йдеться в повідомленні.

Лідер Демократичної партії Лі Чже Мен назвав оголошення воєнного стану “незаконним”, і заявив, що Юн “більше не є президентом” Південної Кореї. Парламент повинен проголосувати за початок процедури імпічменту протягом 72 годин після того, як пропозиція буде винесена на пленарне засідання, для цього необхідна більшість у дві третини голосів у парламенті, що складається з 300 депутатів.

Yonhap зазначає, що Демократична партія та інші невеликі опозиційні партії разом мають 192 місця, а це означає, що принаймні вісім зі 108 депутатів від правлячої партії повинні підтримати імпічмент, щоб його ухвалили. У разі успіху, далі рішення про те, чи є відсторонення Юна від посади виправданим, виноситиме Конституційний суд.

На час розгляду справи в суді конституційні повноваження Юна будуть призупинені. Президентські обов’язки візьме на себе прем’єр-міністр Хан Дак Су.

Воєнний стан у Південній Кореї

Воєнний стан у Південній Кореї запровадили зранку 3 грудня. Це сталось на тлі протистояння між президентом країни Юн Сок Йоль та опозицією. Воєнний стан у країні тривав близько шести годин.

Протягом цього часу у Сеулі біля парламенту були протестувальники, які намагались прорватись до головної будівлі. Туди ж підтягли колони військової техніки, а в небо підіймали авіацію. Окрім того, вхід до парламенту оточений військовими підрозділами. Також президент Південної Кореї видав наказ про відставку парламенту, що ще більше посилило політичну напругу в країні.

Пізніше протестувальники розійшлись з-під стін парламенту. Також відвели військових, які мали забезпечити порядок. Президент заявив, що хотів забезпечити порядок та “врятувати країну від антидержавних сил” і тому ввів воєнний стан.  

 

Джерело