Євросоюз закликає США пом’якшити санкції проти Росії: які саме

Європейський союз веде переговори з США щодо пом’якшення американських санкцій проти російського Газпромбанку. За інформацією джерел, країни ЄС стурбовані через обмеження, адже вони можуть “поставити під загрозу” енергетичну безпеку регіону. Зазначається, що Газпромбанк відіграє ключову роль для забезпечення постачання російського природного газу до ЄС.

Європейський союз та США обговорюють тип та обсяг “пом’якшувальних” заходів, після того, як деякі європейські уряди та компанії попередили, що санкції проти Газпромбанку можуть поставити під загрозу безпеку постачання газу до країн ЄС. Про це виданню Bloomberg повідомили джерела, ознайомлені із ситуацією. Зазначається, що в рамках переговорів зокрема розглядається питання оплати: чи можуть платежі бути легально здійснені через дочірнє підприємство Газпромбанку, яке розташоване у Люксембурзі, або ж краще використовувати інші канали платежів.

“Хоча указ Путіна щодо скасування вимоги здійснювати платежі лише через Газпромбанк допоміг заспокоїти європейський газовий ринок, він ускладнив платіжну систему і залишив фінансові установи в невизначеності щодо правових ризиків”, – зазначають джерела.

У виданні нагадують, що минулого місяця США наклали санкції на російський банк, посиливши тиск на Москву через повномасштабну війну в Україні. Проте через позицію Європи, яка стикалася з серйозним дефіцитом російського газу після російського вторгнення, США утримувалися від санкцій проти Газпромбанку раніше. Водночас ЄС працював над зміцненням альтернативних постачань, зокрема зрідженого природного газу із США.

“Частка російського газу, що надходить через трубопроводи, в імпортах ЄС зменшилась з понад 40% у 2021 році до близько 8% минулого року. Для комбінованих поставок газу через трубопроводи та зріджений природний газ Росія становила менше 15% імпортів. Це було менше, ніж у Норвегії, яка стала найбільшим постачальником ЄС з часткою 30%, та США, які постачали 19% газу в Європу”, – повідомляють у виданні.

Джерела видання зазначають, що європейські банки хочуть бути впевненими в будь-якому рішенні, щоб не порушувати санкції США. За їх словами, Газпромбанк залишається єдиною уповноваженою установою для платежів. 

Санкції проти Росії

Нещодавно Державний департамент США запровадив чергові санкції проти росіян. Цього разу вони стосуються п’яти чиновників з РФ, які причетні до примусової депортації дітей з України. Їх імена не розкриваються. У дописі Держдепу заявляють, що більшості дітей змінили ідентичність та приховали їхнє походження. Ще українські діти піддались російській пропаганді та мілітаризації. Декого з них віддали у сім’ї з РФ для подальшого усиновлення.

Президент України Володимир Зеленський на початку грудня підписав указ про запровадження пакету санкцій проти РФ. Рішення стосується фізичних та юридичних осіб, які працюють на російську військову систему. Зокрема, санкції впровадженні проти виробників та постачальників безпілотних систем для Кремля. Під дію обмежень потрапило понад 100 суб’єктів. 

Наприкінці листопада Велика Британія запровадила санкції проти одразу 30 кораблів тіньового флоту Росії. Таким чином останні обмеження стали найбільшим пакетом британських заходів, спрямованим на скорочення спроможності Кремля фінансувати війну проти України. Загалом британці обмежили роботу 73 російських суден.

Джерело