Україна працює над тим, щоб повертати біженців на батьківщину. Втім обмеження отримання консульських послуг за кордоном не надихає людей повертатися та навіть продовжувати бути громадянином України. Таку думку висловив нардеп від “Слуги народу” Сергій Демченко.
Так Демченко прокоментував силову мобілізацію та порушення щодо наших громадян за кордоном. Нардеп наголосив, що будь-який процес не спрацює, якщо в ньому з самого спочатку закладені антиконституційні норми.
“Коли через порушення ми намагаємося зробити щось гарне, точно нічого гарного не буде. Особливо в країні демократичній, якою ми себе вважаємо”, – наголосив Демченко.
Він підкреслив, що в Україні говорять про те, щоб повертати наших громадян з-за кордону. Над цим планується робота.
“А тим часом ми паралельно кажемо, що нам не потрібні ті, хто виїхали до або під час війни. Про що йде мова? Ми маємо якось розділити людей на гарних та негарних? Це, напевно, не підхід, щоб повернути їх додому”, – сказав нардеп.
Демченко зазначив, що обмеження отримання консульських послуг за кордоном не надихає людей повертатися. Або навіть ще більше – продовжувати бути громадянином України.
З отриманням яких послуг українці мають проблеми за кордоном
Наприклад, паспортні сервіси за кордоном масово відмовляють чоловікам 18 років, щодо яких відсутній запис в Реєстрі призовників “Оберіг”, у прийомі документів для оформлення чи обміну паспорта громадянина України й закордонного паспорта. Тобто, і тим, хто виїхав до 2022 року, зокрема, на навчання, чи після початку повномасштабного вторгнення, і відповідно не встиг стати фізично на облік у ТЦК.
Як зазначили у Комітеті з питань молоді та спорту, відмови паспортних сервісів офіційно пояснюються відсутністю “технічної можливості” передати відомості про особу до Реєстру призовників “Оберіг”. За даними МВС, для оформлення були прийняті документи лише у 9 осіб, в яких відсутній запис в Реєстрі “Оберіг”.
“Це спонукає молодих громадян звертатися до іноземних держав для отримання тимчасових документів, оскільки вони не мають можливості стати на військовий облік та отримати паспорт. І це при тому, що вони не підлягають мобілізації” – зазначили у Комітеті.