Шольц і Трамп обговорили стратегію завершення війни в Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц після розмови з новообраним президентом США Дональдом Трампом заявив, що лідери обох країн разом зможуть розробити стратегію для майбутнього України. Думками щодо розробки такої стратегії вже обмінялися команди обох політиків. При цьому німецький канцер, який напередодні приїздив до України розмовляти про ймовірні поступки Києва, наголосив на важливості збереження суверенітету держави та якнайшвидшому припиненні вбивств.

Про те, що Трамп і Шольц спільно розроблятимуть стратегію щодо припинення війни та майбутнього України пише видання Reuters. Німецький канцлер підтвердив, що мав чимало розмов з Дональдом Трампом на тему України.

“Я вже багато розмовляв телефоном з майбутнім президентом США, і ми також перебуваємо в прямому контакті з тими, хто відповідає за політику безпеки. Я впевнений, що ми можемо розробити спільну стратегію для України”, – сказав Шольц медіагрупі Funke.

Шольц розповів про ґрунтовну розмову з Трампом щодо України. Він підкреслив, що команди обох політиків вже зараз працюють, обмінюючись на рівні радників думками щодо майбутнього України. При цьому Шольц додав, що важливим є те, щоб припинилися вбивства, а суверенітет України залишився непорушним. 

“Важливо, щоб вбивства якнайшвидше припинилися, щоб незалежність і суверенітет України були гарантовані”, – сказав він.

Проте Шольц знову виключив відправку в Україну ракет далекого радіусу дії Taurus, які виготовляються в Німеччині і яких шукає Київ. Зброя, яка може бути використана для ураження цілей у Росії, загрожує ескалацією, якої “слід уникати”, сказав Шольц.

Очікується, що Трамп змінить політику США щодо України, яка раніше тісно координувалася з європейськими союзниками. Обраний президент США пообіцяв наполягати на швидкій мирній угоді, щоб покласти край війну Росії проти України, але не повідомив подробиць про те, як він цього збирається досягнути.

До слова, Трамп може безпосередньо поговорити з президентом України Володимиром Зеленським на вихідних у Парижі, де обидва візьмуть участь у повторному відкритті собору Нотр-Дам.

Німеччина була і залишається одним із найбільших військових спонсорів Києва, поступаючись лише Сполученим Штатам за обсягом допомоги, надісланої Україні. Останніми тижнями Шольца різко критикували за розмову безпосередньо з правителем Росії Володимиром Путіним, але канцлер пообіцяв продовжувати підтримувати Україну “у міру своїх можливостей”.

“Мій головний принцип незмінний: нічого не повинно вирішуватися за спиною українського народу”, – заявив Шольц.

Шольц розмовляв з Путіним і Зеленським

Канцлер Німеччини Олаф Шольц здійснив неочікуваний візит до Києва 2 грудня, наголосивши, що його країна залишатиметься найбільшим прихильником України в Європі, і пообіцявши надати цього місяця військову допомогу на суму 650 мільйонів євро. Цей візит, другий після повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже три роки тому, свідчить про підтримку Німеччини у час невизначеності перед обраним президентом США Дональдом Трампом на посаду глави Білого дому та коли російські війська досягають територіальних здобутків.

Візит канцлера Німеччини відбувся, коли він зіткнувся з важкою боротьбою за переобрання на позачергових виборах у лютому після розпаду його коаліції в листопаді. Головним питанням кампанії стає Україна, тож Інформатор з’ясував, чому Німеччина активізувалася навколо війни та миру в Україні.

Напередодні Шольц провів телефонну розмову з правителем Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити шляхи припинення війни, про подробиці якої вже писав Інформатор. Зеленський розкритикував ці перемовити і додав, що цей крок відкриє “скриньку Пандори”, послабивши міжнародну ізоляцію Путіна.

Джерело