У Державному бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику Тернопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За даними слідства, військовослужбовець вимагав хабаря в чоловіка у вигляді талонів на одну тисячу літрів дизельного пального (еквівалентно 1,5 тис. доларів). За це начальник РТЦК мав надати йому відстрочку від призову на військову службу.
У заяві ДБР уточнили, що чоловік, у якого вимагали хабар, займається агробізнесом та отримує зараз вищу освіту в одному із навчальних закладів Прикарпаття. Хоч підприємець і має законну підставу на отримання відстрочки, начальник Тернопільського РТЦК все одно намагався отримати від нього хабаря. Начальник був затриманий 21 жовтня після отримання талонів на пальне.
“Військком попередив чоловіка, який займається агробізнесом, що оформить йому довідку про відстрочку лише за хабар – талони на одну тисячу літрів дизельного пального. Вартість палива складає приблизно 1,5 тис. доларів США”, – повідомили в ДБР.
Під час обшуків у автомобілі підозрюваного ДБР знайшли та вилучили 13 тис. доларів США та 73 тис. грн готівкою. Також провели обшук у службовому кабінеті військкома, де вилучили ще паливних карток на понад одну тисячу літрів дизеля та бензину. Начальник РТЦК отримав підозру в одержанні неправомірної вигоди, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.
У заяві ДБР резюмували, що до суду подане клопотання про обрання фігуранту запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади. Також зазначили, що розслідування триває.
ТЦК: корупційні скандали
Нещодавно ДБР викрило чергову схему заробітку на мобілізації. В одному з РТЦК та СП Одеси правоохоронці виявили, що співробітник ТЦК несанкціоновано корегував дані військовозобов’язаних в системі “Оберіг”. За це він брав від 4 до 7 тис. доларів США. Через внесення неправдивої інформації про непридатність осіб, чоловікам було дозволено виїжджати за кордон. У ДБР повідомили, що ця схема діяла з березня 2023 року.
Також на Волині працівниця ТЦК вимагала хабаря від компанії. Вона вимагала від держпідприємства гроші за бронювання працівників від мобілізації. Вказано, що підприємство намагалося забронювати трьох працівників. Жінка зв’язалась з організацією та повідомила, що знайшла помилки у документах на бронювання, а вартість виправлення становить 600 доларів США.