Військово-повітряні сили Ізраїлю завдали масованих ракетних ударів по території Сирії. Спрямовані вони були виключно на військові об’єкти, у тому числі і авіабазу Меззе поблизу Дамаска. Всього атаковано понад 100 цілей.
Про це повідомило видання The Times of Israel. Зазначається, що армія Ізраїлю у неділю, 8 грудня, вдарила саме по базах, які залишили сирійські війська. Особливу увагу приділили знищенню стратегічної зброї, що лишилась після падіння режиму Асада та могла потрапити до рук повстанців.
“Десятки літаків ВПС Ізраїлю завдали ударів по численних цілях по всій Сирії, приділяючи особливу увагу знищенню «стратегічної зброї», яка могла потрапити до рук ворожих Ізраїлю елементів після падіння режиму Асада”, йдеться у повідомленні.
За даними видання, також ударів було завдано по об’єктах виробництва зброї та систем протиповітряної оборони. А ще по авіабазі Меззе поблизу Дамаску, штаб-квартирі митниці та військової розвідки. Ще горить квартал урядових будівель. А також атаковано деякі аеродроми. За кілька годин ізраїльські ВПС завдали ударів більш ніж за 100 цілей на території Сирії.
Башар Асад втік до РФ
Переломний момент стався у Сирії 8 грудня. Повстанці цілком захопили столицю країни Дамаск та оголосили про повне повалення режиму Асада. Опозиція вже заявила, що у Сирії прийшов кінець темним часам і почалася нова, світла епоха. Це сталося після 50 років гноблення та 13 років злочинності. Сам Асад з країни втік.
Спочатку у мережі ширилась інформація, що літак, на борту якого перебував Асад, зник з радарів та, ймовірно, розбився. Проте згодом стало відомо, що його таємно переправили до РФ разом з родиною. Там поваленому президенту Сирії надали притулок.
Варто зазначити, що події у Сирії, які розвивалися блискавично, сколихнули регіон. Ліван заявив, що закриває всі свої наземні пункти пропуску на кордоні з Сирією, за винятком одного, який сполучає Бейрут з Дамаском. Також Йорданія закрила пункт перетину кордону з Сирією.
Вісім ключових країн зібралися зі спеціальним посланником ООН по Сирії на полях саміту в Досі для двогодинної дискусії в суботу ввечері, і далі буде більше. Представник ООН вимагає термінових переговорів у Женеві, щоб забезпечити “впорядкований політичний перехід”.
Президент США Джо Байден назвав падіння режиму Башара Асада “історичною можливістю” і наголосив, що Росія, Іран та “Хезболла” не зможуть його врятувати. Натомість Дональд Трамп заявив, що крах режиму Асада поставив під загрозу багаторічний російський вплив у Сирії. І це, на його думку, “найкраще, що могло з ними статися”. Він підкреслив, що Сирія не є другом США, тому Штати не хочуть мати з нею нічого спільного і не вважають цю війну своєю справою.