Міністерство фінансів США оголосило про виділення Україні позики в розмірі 20 мільярдів доларів. Її буде погашено коштом доходів від заморожених російських активів. Про це 10 грудня повідомила пресслужба Мінфіну США.
Рішення є частиною ініціативи G7, в рамках якої Україні загалом буде надано 50 мільярдів доларів для підтримки критично важливих служб, лікарень та інших необхідних установ. Кошти надаватимуться формально як кредит, але погашатимуться за рахунок податку з надприбутків, отриманих від заморожених російських активів.
Кошти США Україна отримає не безпосередньо. Їх перерахували до фонду Світового банку “Сприяння залученню ресурсів для інвестицій у зміцнення фінансового посередництва в Україні” (F.O.R.T.I.S. Ukraine FIF).
“50 мільярдів доларів, отримані з доходів від заморожених активів Росії, які “Група семи” колективно надає у рамках цієї ініціативи, забезпечать Україні важливу підтримку в умовах захисту країни від неспровокованої агресії”, – підкреслила міністр фінансів США Джанет Єллен.
50 мільярдів доларів для України
Країни “Великої сімки” узгодили передати Україні 50 мільярдів доларів з прибутку, отриманого від заморожених російських активів. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку оборони, економіки та відновлення України.
За інформацією Bloomberg, кожна країна “Великої сімки” надасть Україні позики, розмір яких залежатиме від розміру її економіки. Ця історична угода має велике значення для України, оскільки допоможе країні покрити її фінансові потреби до 2025 року та надалі. Очікується, що доходи від заблокованих активів складатимуть від трьох до п’яти мільярдів євро на рік, що значно допоможе Україні в підтримці її потреб.
Європарламент 22 жовтня підтримав пропозицію Єврокомісії надати Україні кредит у розмірі до 35 млрд євро. Рішення ще має бути погоджено Радою ЄС. Макрофінансова допомога не буде привʼязана до конкретних видатків, вона дозволить забезпечити найбільш нагальні потреби, у тому числі соціальні, гуманітарні.
Щодо Штатів, то там були коливання, пов’язані з розміром суми внеску США у кредит. І тільки 20 жовтня неофіційно стало відомо, що Америка погодилася фінансувати Україну на $20 млрд, як планувалося з самого початку, і не зменшуватиме свою частку.