Чоловік влаштувався на роботу водієм, де йому видали паливну картку ОККО. Він давав її для користування іншим громадянам, розтративши з паливної картки ОККО 61 921 гривні. Про це йдеться у вироку Кіровського районного суду Кіровограда (юридична назва суду), опублікованому 23 липня 2024 року.
Чоловік, перебуваючи відповідно до наказу №18к від 05.03.2019 року на посаді машиніста дорожньо-будівельних машин ПП «Лідер», отримав паливну картку ТОВ «ОККО-Бізнес Партнер», яка закріплена за автомобілем Scania P440. Заправка службового автомобіля здійснювалася виключно у безготівковій формі з використанням паливної картки ТОВ «ОККО-Бізнес Партнер».
Однак чоловік вирішив заробити на продажі пального завдяки паливній картці підприємства, де він працює. Для цього громадянин надавав іншим її у користування.
“13.01.2022 року близько 17:16 чоловік, перебуваючи в Кропивницькому таємно передав іншій особі паливну картку ТОВ «ОККО-Бізнес Партнер», належної ПП «Лідер», запевнивши про правомірність дій. Після чого вона на АЗС «ОККО» здійснила заправку невстановленого автомобіля дизельним пальним в кількості 40 літрів на загальну суму 1 158 гривень, передавши йому кошти за заправку паливом”, – йдеться в одному з епізодів.
На судовому засіданні обвинувачений вину визнав повністю. Він пояснив, що кається у вчиненому, визнав заявлений цивільний позов, а також визнає найменування, кількість та вартість всього викраденого майна, просить вибачення у представників потерпілих, обіцяє виправитись.
Яке покарання обрав суд?
Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України та призначив покарання: за ст. 185 ч. 1 КК України у вигляді обмеження волі строком на 1 рік; за ст. 185 ч. 2 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, йому визначили остаточне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки. На підставі ст. 75 КК України громадянина від відбування призначеного покарання звільнили з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 роки. Згідно зі ст. 76 КК України він має виконувати певні обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Цивільний позов ПП «Лідер» – задовольнили. З громадянина на користь ПП «Лідер» стягнуть 61 921 гривні, розмір завданого матеріального збитку.