Чоловік викрав з автівки паливну картку ОККО та витратив з неї 5 835 гривень на заправку дизпальним – що вирішив суд

Чоловік викрав з чужого автомобіля паливну картку ОККО та розраховувався нею за дизпальне. Загалом на АЗС ОККО він витратив на заправку двох транспортних засобів 5 835 гривень. Про це йдеться у рішенні Кіровського районного суду Кіровограда (юридична назва суду), опублікованому 30 жовтня 2024 року.

16 серпня 2024 року чоловік проходив по провулку, де помітив автомобіль «Mersedes», власником якого є ТОВ «Копілка». Він проник до салону транспортного засобу, звідки викрав паливну картку ОККО. Того ж дня, перебуваючи на АЗС «ОККО», використовуючи викрадену паливну картку, заправив Ford дизельним пальним в кількості 40 літрів на 2 039 гривень. Також громадянин заправив Volkswagen дизпальним в кількості 74 літри на 3 795 гривень. 

“Чоловік вчинив таємне викрадення коштів ТОВ «Копілка» на загальну суму 5 835 гривень, спричинивши потерпілому майнову шкоду на вказану суму. Вказаними діями він скоїв таємне викрадення чужого майна (крадіжку), поєднану з проникненням у сховище, вчинену в умовах воєнного стану, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України”, – вказується у матеріалах справи. 

На судовому засіданні чоловік визнав свою вину повністю. Він жалкує про вчинене та просить суворо не карати. 

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування призначеного покарання, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік. Згідно зі ст. 76 КК України протягом іспитового строку він має виконувати певні обов’язки:

  • періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації,
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Джерело