Водій Renault в’їхав у електроопору, ДТЕК вимагає 13 776 гривень відшкодування збитків – що вирішив суд

Водій автомобіля Renault Maste не впорався з керуванням та скоїв наїзд на електроопору. Внаслідок чого було пошкоджено майно ДТЕК та завдано збитків на суму 13 776 гривень. Компанія вимагає відшкодування від винуватця ДТП. Про це йдеться у рішенні Бориспільського міськрайонного суду Київської області, опублікованому 30 жовтня 2024 року.

5 липня 2023 року о 06:00 чоловік керував автомобілем Renault Master, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на електроопору (опора № 6 повітряної лінії (ПЛ) 0,4 кВ Л-4 від трансформаторної підстанції (КТП) № 791). При ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження, чим завдано матеріальних збитків, без потерпілих. Працівники поліції склали протокол про адміністративне правопорушення. Даний факт підтверджується постановою суду по справі № 359/6586/23 від 31.07.2023 року, відповідно до якої винним у скоєнні ДТП визнано водія автомобіля марки Renault Master. Внаслідок вищевикладених неправомірних дій громадянина було пошкоджено майно, що обліковується на балансі ДТЕК на суму 13 776 гривень.

6 квітня 2023 року між власником автомобіля Renault Master, ТОВ «МИЗА» та ТДВ СК «Альфа-Гарант» був укладений договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. На підставі укладеного договору ТДВ СК «Альфа-Гарант» видало поліс, строк дії поліса з 12.04.2023 року по 11.04.2024 року. Тобто, на момент ДТП відповідальність особи, яка на законній підставі експлуатувала транспортний засіб Renault Master була застрахована ТДВ СК «Альфа-Гарант». Чоловік на місці події ДТП виконав свої обов’язки водія транспортного засобу, причетний до такої пригоди, а саме повідомив про ДТП відповідний підрозділ Національної поліції, страховика ТДВ СК «Альфа-Гарант» та ДТЕК. На підставі повідомлення про настання страхового випадку у ТДВ СК «Альфа- Гарант» була відкрита страхова справа. Страхова сума на одного потерпілого за шкоду заподіяну майну становить 160 тисяч гривень. Враховуючи суму вимог ДТЕК, розмір заподіяної йому шкоди знаходиться в межах ліміту відповідальності страховика. Таким чином у даній справі належним відповідачем мав би бути страховик. Крім того, компанією не доведено належними та допустимими доказами розмір, заподіяної йому шкоди внаслідок пошкодження майна.

 Яким було рішення суду? 

Суд залишив позов без задоволення. Цивільно-правова відповідальність чоловіка на момент дорожньо-транспортної пригоди була застрахована відповідно до поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ТДВ СК “Альфа-Гарант” від 06.04.2023 року.

“Суд вважає, що транспортний засіб, яким керував відповідач під час ДТП був забезпечений полісом від 06.04.2023 року обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів з лімітом відповідальності 160 тисяч гривень, а відповідно до заявлених позовних вимог розмір завданої шкоди становить 13 776 гривень, що не перевищує ліміту відповідальності ТДВ СК “Альфа-гарант”, отже дана позовна заява, задоволенню не підлягає”, – наголосив суд. 

Джерело