Самурай з поліції Дніпра розтрощив кийком Porsche Cayenne дружини: що йому загрожує

29 жовтня 2024-го у Дніпрі старший оперуповноважений Управління по боротьбі з наркозлочинністю розтрощив елітну автівку Porsche Cayenne. Інцидент зняла на відео жінка, що представилася власницею транспортного засобу. Найімовірніше, йдеться про родинні “розбірки” – втім, за скоєне поліцейському загрожує також кримінальна відповідальність: витівка може “потягнути” на чималий штраф, або й обмеження, чи навіть позбавлення, волі.

Розтрощив фари, скло та зніс дзеркало заднього виду

Відео інциденту потрапило до Інформатора з власних джерел. Відповідно до наших даних, зранку у вівторок, 29 жовтня, на подвір’ї приватної садиби у Дніпрі стався конфлікт, наслідком якого стало пошкодження автівки Porsche Cayenne, орієнтовно, 2019 року випуску. На записі зафіксовані три дійові особи: сам поліцейський, ним є Олег Бондаренко, старший оперуповноважений УБН ГУНП в Дніпропетровській області, а також його син, Олександр, та жінка, яка, найімовірніше, є дружиною правоохоронця.

На записі видно, як Бондаренко спочатку приїздить у подвір’я за кермом білого Volkswagen Passat, заходить до будинку та питає в жінки, чи їй належить Porsche Cayenne, припаркований знадвору. Відбувається короткий діалог, впродовж якого операторка визнає належність автівки, лається і просить “забрати руки”. Потім співробітник УБН виходить на вулицю і, не зважаючи на протести з боку операторки, витягає телескопічний кийок та починає гамселити автівку. За трохи більше, ніж хвилину, він розбиває фари, скло та зносить елітному кросоверу принаймні одне дзеркало заднього виду.

При цьому ще один учасник інциденту, молодий бородань, ймовірно, – син поліцейського (до чоловіка він звертається “Батько!”), не намагається зупинити нападника, а, навпаки, стримує жінку. Вона, своєю чергою, спересердя обіцяє написати на чоловіка заяву і, зрештою, припиняє зйомку.

Реалії життя поліцейських “середнячків”

Зазначимо, що інцидент, найімовірніше, є наслідком родинного конфлікту, якщо простіше – сварки, між співробітником поліції та його дружиною. Втім, для широкого загалу він привідкриває реальну картину побуту та взаємин всередині “кістяка” української правоохоронної системи: саме до неї належить старший оперуповноважений УБН ГУ Нацполіції області.

Згідно переліку посад поліцейських, що викладений на сайті Нацполіції, Бондаренко є капітаном поліції – саме цьому званню відповідає його посада. Тобто, він ще не встиг стати “елітою” правоохоронної системи, а формує її основу – в Управлінні по боротьбі з наркозлочинністю області, де служить поліцейський, має бути ще чимало подібних співробітників. Але на відео видно, що спосіб життя родини правоохоронця різко контрастує з його офіційною декларацією.

Зокрема, у декларації Олега Бондаренка за 2023 рік є лише Volkswagen Passat 2018 року випуску. Саме на такій автівці правоохоронець прибув до будинку. Два інших авто, Porsche Cayenne та Toyota RAV4, у документі не відображені, хоча посадовець мав би показати транспорт, яким користуються його дружина і син. Також у документі є згадка про житловий будинок площею у 260 кв.м, як “об’єкт незавершеного будівництва” – на відео ж чітко видно, що у ньому проживають люди, а будтехніки чи інших ознак ведення робіт немає.

Штраф, пауза в просуванні по службі та курси з самоконтролю

Відтак, поліцейський може стати об’єктом цікавості з боку антикорупційних органів. Крім того, жінка, що знімала на відео інцидент з розтрощеним кросовером, погрожувала написати на нього заяву. Чи приймуть її правоохоронці-колеги чоловіка, питання риторичне, втім, у прокуратурі, найімовірніше, її розглянуть та кваліфікують дії співробітника УБН.

Згідно з Кримінальним Кодексом, йому можуть інкримінувати ч.1 ст.194 (“умисне пошкодження майна”). За це йому загрожує штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто, до 850 грн., виправні роботи строком до 2 років, обмеження або й позбавлення волі до 3 років. Окрім цього, доведеться сплатити власниці автівки – хай навіть власній дружині – суму збитків. Вона, за власною оцінкою Інформатора, дорівнює приблизно 12-15 тис доларів, або 480-600 тис грн. – згідно з декларацією поліцейського, це розмір його річної зарплатні (551 тис грн).

Окрім того, на емоційно нестійкого копа майже напевно чекатимуть наслідки на роботі. По-перше, йому можуть заблокувати можливість для підвищення щаблями службової драбини. По-друге, – запропонувати альтернативні варіанти для виправлення поведінки. Наприклад, пройти психологічні курси контролю над гнівом: це цілком відповідає нинішньому, європейському, вектору розвитку українського суспільства.

Гучні інциденти з поліцейськими: працювали російськими агентами та вимагали “борг” за тещину дачу

Нагадаємо, у серпні 2024-го Інформатор писав про те, що СБУ викрила російську агентурну мережу у Дніпропетровській, Миколаївській та Івано-Франківській областях. Учасники шпигували за Силами оборони та ключовими об’єктами критичної інфраструктури. А до злочину причетні діючий поліцейський та його батько.

Також ми розповідали про поліцейського з Дніпра, якого підозрюють у вимаганні грошей. Він та його брат змушували трьох чоловіків сплатити вдаваний борг, за, начебто, ремонт у садибі, оформленій на тещу правоохоронця – там сталася пожежа через коротке замикання. А щоб узаконити “відбиті” гроші, – вимагав укласти фіктивні договори позики.



Джерело